Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Lekka ścianka działowa z betonu komórkowego
INNE PRODUKTY TEGO PRODUCENTA
ROZWIĄZANIE EKONOMICZNE
Propozycja:

YTONG PP4/0,6   11,5cm

YTONG PP4/0,6 gładki
Ściany działowe mają za zadanie wydzielić poszczególne pomieszczenia. Dla tego typu ścian bardzo istotny jest ich ciężar (ze względu na nośność stropów). Bloczki YTONG stanowią doskonały materiał do wznoszenia ścian działowych. 
Zalety:

Lekki i łatwy w obróbce - co pozwala na wykonywanie ścian o skomplikowanych kształtach i dowolnych wymiarach. Ich lekkość ma znaczenie zarówno ze względu na obciążenie stropu masą całej ścianki, jak i na wysiłek murarzy przy przenoszeniu bloczków. Dzięki swojej porowatej strukturze są o ponad 60% lżejsze od innych materiałów ściennych. 

Materiał masywny - dzięki czemu ścianki działowe z bloczków YTONG stanowią trwałe i stabilne rozwiązanie oraz zapewniają komfortowe warunki akustyczne

Łatwość stosowania - Bloczki YTONG charakteryzują się łatwą obróbką, przycinanie bloczków nie wymaga dużych nakładów siły i czasu. Ścianki działowe z bloczków YTONG można wykonywać samodzielnie. Lekkie ścianki YTONG ułatwiają również demontaż w momencie zmiany aranżacji wnętrza.

Izolacja akustyczna - ścianki działowe z bloczków o grubości 11,5cm spełniają normy izolacyjności akustycznej wymaganej dla przegrody oddzielającej pomieszczenia w obrębie jednego mieszkania.

ROZWIĄZANIE IDEALNE
Propozycja:

YTONG INTERIO PP3/0,5 S 11,5 cm

YTONG INTERIO

Nowe bloczki YTONG INTERIO to lekka i wytrzymała alternatywa dla ścian działowych z płyt gipsowych. Jedną z najważniejszych cech ścian działowych jest ich ciężar przekazywany na strop. Bloczki YTONG INTERIO to krok w kierunku zmniejszenia obciążeń stropów i odciążenia konstrukcji budynku. 
Zalety:

Lekkość - Wykonane z betonu komórkowego odmiany PP3/0,5, bloczki YTONG INTERIO o grubości 115 mm i wysokości 399 mm to około 10-15% mniejsze obciążenie stropów, niż w przypadku ścian z zazwyczaj stosowanych bloczków odmiany 600, nie wspominając o tak ciężkich materiałach, jak silikaty czy ceramika.

Szeroki zakres stosowania - Ścianki z bloczków YTONG INTERIO doskonale nadają się do stosowania w budynkach o różnej konstrukcji stropów, w tym drewnianej, gdzie obciążenie często jest kluczowym czynnikiem przy wyborze materiału na ściany działowe.

YTONG INTERIO - wykonanie scianki

Prostota wykonania - Bloczki YTONG INTERIO to niezwykła prostota wznoszenia ścian. Ich najważniejsze cechy to:

■ lekka odmiana betonu komórkowego YTONG PP3/0,5,
■ duże wymiary 599 x 399 mm, co zmniejsza zużycie elementów na m2,
■ łączenie na pióro i wpust - spoiny pionowe pozostają niewypełnione zaprawą,
■ proste i wygodne wykonawstwo,
■ bardzo krótki czas murowania,
■ możliwość dowolnej aranżacji wnętrza.

Izolacja akustyczna - ścianki działowe z bloczków o grubości 11,5cm spełniają normy izolacyjności akustycznej wymaganej dla przegrody oddzielającej pomieszczenia w obrębie jednego mieszkania.

INSTRUKCJA MONTAŻU

Ścianki działowe można murować z bloczków z betonu komórkowego YTONG INTERIO lub YTONG PP4/0,6 grubości 11,5cm. Regułą jest wznoszenie ścianek działowych po wykonaniu ścian konstrukcyjnych i stropów.

Wznoszenie ścian działowych przebiega w ten sam sposób i przy użyciu tych samych narzędzi, co murowanie ścian nośnych. W przypadku zastosowania bloczków YTONG INTERIO nie wymaga się wypełnienia spoin pionowych zaprawą – elementy te łączy się na pióro i wpust, dla YTONG PP4/0,6 należy wypełniać spoinę czołową zaprawą.

Bloczki YTONG INTERIO - murowanie ściany działowej

Murowanie rozpoczynamy od wyznaczenia linii przebiegu ściany. Następnie poziomujemy dolną warstwę.

Murowanie ściany działowej w technologii YTONG - pierwsza warstwa Murowanie ściany działowej w technologii YTONG - pierwsza warstwa

Jeśli szlichta na podłodze jest wykonana dokładnie, nie musimy poziomować pierwszej warstwy - wystarczy ułożyć ją na cienkiej spoinie.

 
Połączenie ścian działowych z nośnymi wykonuje się na dotyk przy użyciu łączników LP30

Już na etapie murowania ścian nośnych możemy przewidzieć, w którym miejscu będą ścianki działowe. Zwykle do dowiązania się ze ścianą działową stosujemy kotwy (ze stali nierdzewnej), które wmurowujemy w co trzecią spoinę. Kotwy jednym końcem powinny być wmurowane w ścianę nośną, drugi koniec zatapiamy w spoinie ściany działowej.

Połączenie ściany działowej ze ścianą nośną 

Jeżeli położenie ścianek przewidywane jest w innym miejscu, możemy dowiązać się później za pomocą tych samych łączników - ale tym razem musimy je przybić do bloczków.

Pamiętajmy, że właściwe użycie systemowych narzędzi pozwoli na precyzyjne i dokładne wymurowanie ścianki działowej.

Połączenie ściany działowej ze ścianą nośną

Bloczki muruje się pamiętając o murarskim przesunięciu.

Połączenie ściany działowej ze stropem

Ścianek działowych nie należy murować na styk ze stropem. Należy zostawić szczelinę o szerokości ok. 10 do 30 mm w zależności od rozpiętości stropu, którą następnie wypełnia się pianką montażową lub innym elastycznym materiałem. Dzięki temu ugięcia stropu nie będą powodować pękania ścian działowych.

Do ścianek działowych nad otworami drzwiowymi stosuje się prefabrykaty nadproża zespolonego YTONG YF o grubości 11,5.

Murowanie ścianki działowej z bloczków YTONG INTERIO

PARAMETRY TECHNICZNE

Karta techniczna YTONG PP4/0,6   11,5cm

Karta techniczna YTONG INTERIO PP3/0,5 S 11,5 cm


LINK DO KATALOGU