Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Ogrodzenia posesyjne
INNE PRODUKTY TEGO PRODUCENTA
ROZWIĄZANIE EKONOMICZNE
Propozycja:

Ogrodzenia posesyjne WIŚNIOWSKI to system segmentów i słupków oraz bram przesuwnych lub dwuskrzydłowych i furtek.

Każdy styl architektoniczny wymaga odpowiedniej oprawy. Wybierając spośród kilkudziesięciu różnych wzorów masz możliwość dopasowania ogrodzenia do stylu domu. Proponujemy kilkadziesiąt różnych wzorów w kolorach standardowych, specjalnych lub dowolnych z palety RAL, w wymiarach typowych lub na zamówienie. 

Ogrodzenia posesyjne

Rodzaj materiałów, z których zbudowane jest ogrodzenie, jego kształt i wzór, powinny ściśle współgrać ze stylem architektonicznym domu i otaczającego go krajobrazu. Do nowoczesnych domów pasują proste, stalowe ogrodzenia, a do rezydencji - zdobione.

Ogrodzenie posesyjne

Zalety:
  • Nie ponosisz dodatkowych kosztów związanych z ochroną ogrodzenia przed korozją. Zyskujesz trwałość na wiele lat dzięki doskonałemu zabezpieczeniu powierzchni, poprzez cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe.
  • Łatwy i szybki montaż możliwy jest dzięki modułowej budowie ogrodzenia. Wszystkie elementy można połączyć w całość dzięki odpowiednio przygotowanym otworom i uchwytom.
  • Oszczędność czasu i energii na poszukiwania, kupujesz wszystko w jednym miejscu: słupki, segmenty, furtki, bramy wjazdowe. Firma WIŚNIOWSKI proponuje gotowe rozwiązania ogrodzenia terenu.
  • Dzięki bogatej ofercie wzorów możesz dopasować ogrodzenie do stylu architektonicznego domu i otaczającego go krajobrazu realizując w ten sposób własną koncepcję.
  • Doskonały efekt wizualny gwarantuje pomalowanie ogrodzenia na dowolny kolor, możesz wybierać spośród kilkuset barw.
  • Indywidualny i niepowtarzalny styl Twojej posesji wyróżni ją spośród innych.
  • Posiadając Ogrodzenie WIŚNIOWSKI masz satysfakcję z użytkowania markowego wyrobu, zainwestowałeś w dobry  polski produkt. 
  • Kupujesz towar wysokiej jakości wytworzony z najlepszych surowców woparciu o własne linie produkcyjne i nowoczesne technologie.

Dlaczego ogrodzenie ze stali?
W przeciwieństwie do drewna czy betonu, ażurowe ogrodzenia stalowe sprawiają wrażenie lekkich, powiększają optycznie ogród, a dzięki dużej różnorodności wzorów, łatwo je dopasować do każdego otoczenia. Jednak efekt wizualny to nie wszystko - ogrodzenia ze stali są solidne, stanowią sztywną i trudną do sforsowania konstrukcję. Są bardzo dobrze zabezpieczone antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe.

Dlaczego warto zainwestować w kompletny system ogrodzeniowy?
Określenie „System Ogrodzeniowy” oznacza: bramy, furtki, segmenty, słupki oraz akcesoria montażowe, czyli wszystkie niezbędne elementy, aby funkcjonalnie ogrodzić teren. Zamawiając kompletny system, zyskujesz ujednolicony wygląd całego ogrodzenia. Masz pewność, że będzie łatwe w montażu. W dodatku, całe ogrodzenie można zamówić w jednym miejscu, nie tracąc czasu i energii na poszukiwania. 

INSTRUKCJA MONTAŻU

Sposoby realizacji ogrodzenia  

(czytaj artykuł: ogrodzenia a prawo budowlane)

wszystkie elementy systemowe
wykonane ze stali
segmenty, brama i furtka
wykonane ze stali

segmenty i słupki systemowe
stalowe na podmurówce

Ogrodzenie - przęsło stalowe Ogrodzenie murowane - przęsło stalowe Ogrodzenie systemowe z podmurówką

DOBÓR SZEROKOŚCI SEGMENTÓW

Jak dobrać odpowiednią szerokość przęseł ogrodzenia w jednej linii? Są dwa sposoby:
1. bok ogrodzenia składa się z segmentów o jednakowych szerokościach, wykonanych "na wymiar"
2. bok ogrodzenia składa się z segmentów z typoszeregu + ostatni segment wykonany "na wymiar"

OGRODZENIE NA TERENIE POCHYŁYM
Jeżeli działka w części usytuowana jest na pochyłym terenie masz do wyboru dwa rozwiązania:

Rozwiązanie schodkowe Rozwiazanie przekoszone
Schodkowe ogrodzenie na terenie pochyłym Przekoszone ogrodzenie na terenie pochyłym

BRAMY POSESYJNE

FURTKI

ELEMENTY DODATKOWE

SKRZYNKA POCZTOWA
Skrzynka na listy powinna być usytuowana w pobliżu furtki. 

MIEJSCE NA KOSZ
najlepiej zrobić budując altankę, mur lub parkan wykończony dodatkowymi furtkami, lub segmentami.

Skrzynka pocztowa Miejsce na kosz w ogrodzeniu

PRZESZKODY W LINII OGRODZENIA
Jeżeli w linii ogrodzenia znajdują się: drzewa, krzewy, słupy, itp. można je odpowiednio ominąć, używając segmentów ogrodzeniowych o nietypowych wymiarach i kształtach.

DOSTĘP DO MEDIÓW
Jeżeli musimy zapewnić wygodny dostęp do mediów  znajdujących się w różnych częściach działki, możemy do tego celu użyć poniższe rozwiązanie.

Ominięcie przeszkody w linii ogrodzenia Dostęp do mediów poprzez ogrodzenie

Montaż modułów za pomocą specjalnych uchwytów

Sposób łączenia segmentów ogrodzenia Wiśniowski

Montaż modułów do słupa betonowego Montaż modułów do słupa stalowego
Mocowanie modułu do słupa betonowego Mocowanie modułu ogrodzenia do słupa stalowego
PARAMETRY TECHNICZNE

Ogrodzenia posesyjne w systemach Wiśniowskiego

System LUX
Niekonwencjonalne podejście w projektowaniu ogrodzeń, bogate wzornictwo i wyszukana forma. Takie ogrodzenie nadaje luksusowy charakter każdej eleganckiej posesji i podnosi jej prestiż. Świetnie nadaje się do grodzenia ekskluzywnych willi i rezydencji, obiektów zabytkowych i sakralnych, budynków i urzędów państwowych.

System STYLE
Nowoczesność ubrana w stylową formę. Oryginalne wzornictwo, które nadaje niecodzienny, indywidualny charakter każdej posesji i subtelnie podkreśla jej wyjątkowy charakter. Bogata oferta kolorów standardowych i specjalnych,w wymiarach typowych lub na zamówienie.

System CLASSIC
Klasyczna forma i kształt, prosta linia a jednocześnie wiele możliwości. Te modelowe rozwiązania idealnie pasują do prostych form architektonicznych i nowoczesnej zabudowy.

System PREMIUM
Elegancja w najlepszym wydaniu. Umiejętne połączenie prostej formy z niebanalnym wykończeniem w postaci charakterystycznych grotów sprawi, że ogrodzenie idealnie wkomponuje się w otoczenie, stanowiąc jednocześnie doskonałą barierę ciszy i bezpieczeństwa.

KOLORY
Szeroka gama kolorów i wzorów daje możliwość doboru ogrodzenia do elewacji, stolarki otworowej czy elementów wykończeniowych obiektu.

Cennik - kontakt do działu sprzedaży Wiśniowski