Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Bramy posesyjne
INNE PRODUKTY TEGO PRODUCENTA
ROZWIĄZANIE EKONOMICZNE
Propozycja:

Bramy posesyjne przesuwne

Nowoczesne i niezawodne w każdych warunkach, komfortowe.

Brama posesyjna przesuwna

Poruszają się kilka centymetrów ponad wjazdem, dzięki temu skrzydło nie jest niczym blokowane. Wygodne użytkowanie w każdych warunkach zapewnia automat wbudowany w słupek bramy  - to nowatorskie rozwiązanie opracowane przez konstruktorów Firmy WIŚNIOWSKI. Stalowy słupek zabezpiecza przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i chroni przed kradzieżą. Bezpieczeństwo zapewniają: wyłącznik przeciążeniowy, fotokomórki, listwy bezpieczeństwa, lampka sygnalizacyjna. 

Brama posesyjna przesuwna

Przesuwna brama posesyjna

Zalety:

Niezawodne


Sprawne funkcjonowanie bramy gwarantuje jej samonośna konstrukcja. Skrzydło zawieszone nad wjazdem nie wymaga dodatkowego podparcia i dlatego: śnieg, liście czy piasek nie przeszkadzają w swobodnym poruszaniu się bramy. Stabilny ruch zapewnia specjalny zespół łożyskowanych rolek prowadzących, a zamontowany na słupku chwytak zapewnia łagodny i pewny dojazd oraz ustala położenie skrzydła bramy w pozycji zamkniętej.

Brama posesyjna przesuwna

Komfortowe


Wygodne użytkowanie zapewnia automat ze zdalnym sterowaniem wbudowanym w słupek bramy. W ten sposób urządzenie zabezpieczono przed dostępem niepowołanych osób. W przypadku braku zasilania bramę można otworzyć ręcznie rozblokowując mechanizm za pomocą dźwigni zamontowanej na obudowie słupa.

Automatyczne sterowanie bramą przesuwną

Bezpieczne


Ochronę użytkowania gwarantują: wyłącznik przeciążeniowy i lampa ostrzegawcza. Wyłącznik przeciążeniowy przy zetknięciu bramy z przeszkodą (np. maską samochodu) powoduje jej zatrzymanie, a następnie cofnięcie skrzydła. Dodatkowo, dla zwiększenia poziomu ochrony, pionową krawędź skrzydła wyposażono w gumowe zabezpieczenie. Opcjami dodatkowymi są: fotokomórki lub listwy bezpieczeństwa.

Brama przesuwna - Wyłącznik przeciążeniowy Brama przesuwna - Fotokomórka

ROZWIĄZANIE IDEALNE
Propozycja:

Bramy posesyjne dwuskrzydłowe

Nowoczesność w tradycyjnym wydaniu.

Brama posesyjna dwuskrzydłowa

Luksusowe bramy dzięki którym, każda posesja zyskuje oryginalny charakter, wyszukany styl i elegancję. Wyposażenie w napęd ze zdalnym sterowaniem zapewnia wygodne użytkowanie. Kilkadziesiąt wzorów i 210 kolorów wg palety Ral daje wiele możliwości aranżacji otoczenia. Bramę dwuskrzydłową można kupić wraz z elementami montażowymi, które umożliwiają ich instalację na słupach z dowolnego materiału: stalowego, kamiennego lub klinkierowego. 

Brama dwuskrzydłowa


Zalety:

Bezpieczne


Ochronę użytkowania gwarantuje lampa ostrzegawcza sygnalizująca ruch bramy oraz system fotokomórek, który reaguje na ruch w świetle wjazdu.

Brama posesyjna - lampa ostrzegawcza

Komfortowe


Wygodne użytkowanie zapewnia automat ze zdalnym sterowaniem. W bramie dwuskrzydłowej ręcznie otwieranej stosowany jest zamek i pionowy rygiel - proste i funkcjonalne rozwiązanie, które zabezpiecza przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby.

 

Prestiżowe


Luksusowy charakter każdej eleganckiej posesji nadaje zamknięcie jej bramą wjazdową dwuskrzydłową. To tradycyjne rozwiązanie w połączeniu z ciekawym wzornictwem i kolorystyką jest idealnym dopełnieniem ciekawej architektonicznie zabudowy.

INSTRUKCJA MONTAŻU

BRAMA PRZESUWNA

Brama przesuwna jest uniwersalnym rozwiązaniem zamknięcia wjazdu. Skrzydło nie zajmuje miejsca w świetle wjazdu, przesuwa się po wewnętrznej stronie.

Brama posesyjna przesuwna prawa

Fundament pod bramę przesuwną
Prawidłowe wykonanie fundamentu pod bramę ogrodzeniową przesuwną jest bardzo ważne - zależy od tego w dużej mierze właściwe funkcjonowanie bramy.
Fundament należy wykonać zgodnie z rysunkiem, który klient otrzymuje w Punkcie Sprzedaży firmy WIŚNIOWSKI po złożeniu zamównia na bramę. Razem z rysunkiem otrzymuje również śruby fundamentowe, które należy zabetonować. W przypadku montażu bramy automatycznej, przed zabetonowaniem, należy wprowadzić przewody elektryczne zgodnie z rysunkiem i doprowadzić właściwe do źródła zasilania. Po zalaniu betonem śrub należy sprawdzić jeszcze raz, czy są one prawidłowo ustawione i usunąć ewentualne nieprawidłowości.

Montoważ bramy przesuwnej
Dla wzorów z wypukłą linią górnej krawędzi - bramę montujemy na 3 śrubach fundamentowych, dla pozostałych - montaż na 2 śrubach fundamentowych.

Fundament dla bramy przesuwnej w lewą stronę

Fundament pod bramę przesuwną w lewą stronę na 3 śrubach


BRAMA DWUSKRZYDŁOWA

Bramę dwuskrzydłową możemy zamontować wszędzie, gdzie jest wystarczająca ilość wolnego miejsca na swobodne otwarcie skrzydeł.

Brama posesyjna dwuskrzydłowa

Wjazd sytuuje się zwykle w linii ogrodzenia. Jednak w przypadku działek położonych przy wąskiej ulicy może okazać się konieczne przesunięcie bramy w stronę posesji. Umieszcza się ją wówczas na terenie działki we wnęce o głębokości 1-2 m;

Brama wjazdowa przy wąskich uliczkach

 

 

 

PARAMETRY TECHNICZNE

Brama ogrodzeniowa przesuwna czy dwuskrzydłowa - którą wybrać?
Decyzja o tym, jaką bramę ogrodzeniową wybrać do swojej posesji zależy od możliwości jej zamontowania oraz gustu i upodobań klienta. Jeżeli wybierzemy bramę przesuwną musimy wcześniej sprawdzić, czy jest miejsce na swobodne jej otwarcie. Do pełnego otwarcia bramy potrzebna jest odległość, którą można obliczyć korzystając ze wzoru: szerokość światła wjazdu + rozstaw śrub fundamentowych + 400 [mm]. W przypadku, gdy zdecydujemy się na bramę dwuskrzydłową musimy pamiętać, że brama powinna otwierać się do wewnątrz posesji. Aby otworzyć bramę dwuskrzydłową musimy zapewnić miejsce na swobodny ruch skrzydeł. Przestrzeń potrzebna do swobodnego otwarcia bramy przy symetrycznym podziale skrzydeł wynosi: 1/2 szerokości światła otworu montażowego.

Bramy przesuwne

Brama posesyjna przesuwna

Automat do bramy posesyjnej przesuwnej
Urządzenie sterujące umieszczone jest w słupku bramy. Jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Zamiast urządzeń zewnętrznych, które często padają łupem złodziei i szpecą ogrodzenie, warto zamówić bramę ze zintegrowanym automatem. Słupek chroni mechanizm przed czynnikami atmosferycznymi. 
Automat zasilany jest napięciem 24V, posiada funkcję powolnego startu i zatrzymania. W praktyce oznacza to płynną i cichą pracę bramy, sprawne otwieranie i zamykanie bez niepotrzebnych szarpnięć. Zastosowanie takiego napięcia jest gwarancją bezpiecznej obsługi. 
W skład automatu wchodzą: napęd, centrala sterująca, dwa nadajniki zdalnego sterowania z kodem zmiennym, lampa sygnalizująca ruch skrzydła. 
Nadajniki (piloty) są dwukanałowe - tzn. można nimi otworzyć dwie bramy, np. bramę ogrodzeniową i garażową. Poprzez zastosowanie rozwiązania z automatem wbudowanym w słupie mamy pewność, że jest on bezpieczny, chroniony przed dostępem niepowołanych osób oraz zabezpieczony przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. 

W przypadku braku zasilania, bramę można z łatwością otworzyć ręcznie rozblokowując mechanizm za  pomocą specjalnej dźwigni zamontowanej na obudowie słupa - zamykanej na kluczyk.
Urządzenie posiada funkcję automatycznego zamykania, zamykania po fotokomórce oraz funkcję furtki - umożliwia otwarcie bramy na ustawioną szerokość, umożliwiającą przejście człowieka. Funkcja furtki może być obsługiwana "małym" przyciskiem na pilocie.
Urządzenie może współpracować z fotokomórkami. Automat posiada zabezpieczenie w postaci wyłącznika przeciążeniowego. W przypadku natrafienia na opór podczas zamykania bramy automat zatrzymuje się i wraca bramę do pozycji otwartej. Każda brama automatyczna wyposażona jest w gumowe zabezpieczenie na czołowej krawędzi skrzydła, zabezpiecza ono przed uszkodzeniem pojazdu, który mógłby znaleźć się na torze ruchu bramy.

 

Bramy posesyjne - Zabezpeczenie

Bramy dwuskrzydłowe

Brama posesyjna dwuskrzydłowa

Światło otworu montażowego w bramie dwuskrzydłowej - mierzone jest w świetle słupów. Po zamontowaniu bramy ogrodzeniowej dwuskrzydłowej światło wjazdu jest pomniejszone w stosunku do światła otworu. 

 

Brama posesyjna dwuskrzydłowa - światło otworu

Brama posesyjna dwuskrzydłowa - światło otworu wersja z ceownikiem montażowym

 

 


Automat do bramy posesyjnej dwuskrzydłowej
Urządzenie sterujące umieszczone na słupie i skrzydłach bramy. Automat montowany jest na specjalnych poprzeczkach. W jego skład wchodzą: dwa siłowniki, centrala sterująca, jeden nadajnik zdalnego sterowania z kodem zmiennym, fotokomórki. 
W przypadku braku zasilania głównego, bramę można z łatwością otworzyć ręcznie rozblokowując siłownik: jeden - aby otworzyć tylko jedno skrzydło lub dwa - aby otworzyć dwoje skrzydeł lub stosując zasilacz awaryjny. Urządzenie może współpracować z fotokomórkami.

Otwórz bramę swoim telefonem komórkowym - system sterowania i powiadomień Wiśniowski

LINK DO KATALOGU