Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Wentylatory
INNE PRODUKTY TEGO PRODUCENTA
ROZWIĄZANIE EKONOMICZNE
Propozycja:

Kratki wentylacyjne wykonane są z plastiku, przeznaczone do stosowania wewnątrz lub na zewnątrz budynku.

W ofercie znajduje się bardzo szeroki wybór kratek - prostokątne, okrągłe, z siatką, ramką montażową, żaluzją, linką. Kratki dostępne są w kolorze białym i brązowym.

Kratki wentylacyjne

Kanały wentylacyjne płaskie dostępne są w dwóch rozmiarach (110 x 53 mm i 150 x 80 mm) wraz z niezbędnymi do montażu elementami. Oferujemy również przepusty ścienne, przewody wentylacyjne okrągłe i inne niezbędne akcesoria.

Kanały wentylacyjne

Wentylatory osiowe, wyciągowe, do montażu ścienno-sufitowego - Standardowe wentylatory kanałowe i ścienno-sufitowe, w rozmiarach ø 100 mm, ø 125 mm, ø 150 mm. Wentylatory wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego ABS w kolorze białym. 

WentylatorWentylator

Rekuperator - wymiennik ciepła z przepływem świerzego powietrza stanowi innowację w dziedzinie wentylacji. Zużyte powietrze, wypływając z pomieszczenia, ogrzewa jednocześnie napływające świeże powietrze. W ten sposób, w zależności od temperatury otoczenia, można odzyskać do 70% ciepła z pomieszczenia!

Schemat działania rekuperatora

Zalety:

Wysłużony czas eksploatacji - we wszystkich wentylatorach silnik jest łożyskowany przy użyciu łożysk kulkowych.

Możliwość pracy ciagłej zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej.

Klapka zwrotna - zapobiega podmuchom wstecznym z kanałów wentylacyjnych.

Łatwe zdjęcie klapki - dzięki zatrzaskowemu mocowaniu.

klasa IPX5 - wentylatory ścienno-sufitowe (AXS) posiadają strugoodporną obudowę, dzięki czemu mogą być montowane w obrębie brodzika prysznicowego (w suficie) lub w obrębie wanny (ścienny i sufitowy). Wszystkie wentylatory posiadają klasę zabezpieczenia przed porażeniem drugiego stopnia, dzięki czemu nie ma potrzeby dodatkowego uziemiania.

Właściwa wentylacja jest niezbędna zwłaszcza tam, gdzie znajdują się urządzenia, w których zachodzi proces spalania (kuchenki gazowe, piecyki, kominki) oraz tam, gdzie konieczne jest odprowadzenie wilgoci, powstającej na przykład podczas pracy pralko-suszarki.

Czteroosobowa rodzina w ciągu 1 doby wydziela około 10-12 litrów pary wodnej, która powinna być usunięta. Prawidłowa wymiana powietrza zapewnia usunięcie z pomieszczenia nadmiaru dwutlenku węgla, dymu tytoniowego, pary wodnej, które niekorzystnie wpływają nie tylko na nasze zdrowie, ale również na stan mebli i konstrukcji budynku. Duża wilgotność może także spowodować rozwój grzybów i chorobotwórczych drobnoustrojów. 

Szczelność obudowy - znak ochrony elektrycznej IP określa stopień bezpieczeństwa użytkownika.

W celu uzyskania znaku IPX4 badany wentylator, podłączony do sieci i pracujący, jest spryskiwany czystą wodą przez 10 minut. Następnie zasilanie wodą jest odcinane, a wentylator jest odłączany od zasilania na czas 10 minut. Potem sprawdzane jest czy do wnętrza wentylatora (a szczególnie elementów zasilanych energią elektryczną) nie dostała się woda. Warunkiem uzyskania znaku IPX4 jest brak śladów dostania się wody do wnętrza wentylatora.
W celu uzyskania znaku ochrony elektrycznej IPX5 należy przeprowadzić próbę polegającą na skierowaniu na wentylator pod napięciem strumienia czystej wody o przepływie 12,5 l/minutę przez minimum 3 minuty. Następnie obudowa jest zdejmowana i badane są ślady wtargnięcia wody pod wewnętrzną osłonę wentylatora. Podobnie jak w przypadku znaku IPX4 woda nie powinna się dostać do elementów pod napięciem .

Dobór wentylatora - aby zapewnić odpowiednią wentylację pomieszczenia należy obliczyć jego objętość (kubaturę) i otrzymaną wartość pomnożyć przez ilość wymian powietrza (różną, w zależności od rodzaju pomieszczenia). Otrzymany wynik w m3/h należy porównać z wydajnością wentylatora (również podaną w m3/h).

Ilość wymian powietrza w ciągu 1 godziny:

  • Pokój dzienny 1-2
  • Kuchnia 2-3
  • Toaleta 6-10
  • Łazienka 3-6
  • Pomieszczenia gospodarcze 2-4

Możemy wybrać wentylator ścienno-sufitowe AXS, który jest:
- bez dodatkowych funkcji 
- z timerem i opóźnieniem 
- z czujnikiem wilgotności, timerem i sznurkiem

ROZWIĄZANIE IDEALNE
Propozycja:

Nowoczesna linia wentylatorów Affresco, zaprojektowanych dla tych klientów, dla których ważne są także walory estetyczne i dekoracyjne.

Linia wentylatorów ściennych w zupełnie nowym stylu.

Dla lubiących minimalizm.

Wentylator w stylu dyskretnym

Stonowane kolory i motywy, które wkomponują się w materiały ze wszystkich stron świata – drewno, rafię, kamień.

Wentylator Nabrzeże

Jasne kolory, wyraźne motywy – styl dekoracyjny.

Wentylator Drobny Klejnot

Zalety:

Stylizowane, aby uświetnić nowoczesne wnętrza.

Wentylator rytm

Linia produkowana z polerowanego i szczotkowanego chromu oraz ze szkła matowego – wykończenia i kształty wtapiające się w otoczenie.

Wentylator dekoracyjny D100 Fala

Wentylator dekoracyjny D100 Quatro

i inne - zobacz katalog

INSTRUKCJA MONTAŻU

Systemy wentylacyjne

Instrukcja montażu rekuperatora

PARAMETRY TECHNICZNE

Ze względu na posiadane funkcje wentylatory ścienno-sufitowe AXS dzielą się na:

Wentylatory bez dodatkowych funkcji - AXS 100P, 125P, 150UPCP. Podłącza się je do instalacji elektrycznej z oświetleniem, mogą być włączane osobnym włącznikiem. Wentylator AXS 150UPCP wyposażony jest w sznurek, przy pomocy którego można go włączyć lub wyłączyć.

Wentylatory z timerem i opóźnieniem - AXS 100DTP, 125DTP, 150UTP, mają możliwość ustawienia (poprzez regulację potencjometrem) timera w zakresie 1-30min. Wentylator powinien posiadać niezależne zasilanie aby korzystać z timera. Jeżeli wentylator został włączony (np. poprzez włączenie oświetlenia) na czas krótszy niż 2 min 30 sek., to po wyłączeniu oświetlenia wentylator wyłączy się. Jeżeli wentylator pracował dłużej niż 2 min 30 sek., to po wyłączeniu oświetlenia będzie pracować dłużej o czas ustawiony na timerze.

Wentylatory z czujnikiem wilgotności, timerem i sznurkiem - AXS100HTP, 125HTP (wentylator 125 HTP nie posiada sznurka). Regulacja czujnika wilgotności odbywa się w zakresie 50-90% wilgotności względnej mierzonej w 20°C.
Wentylator może być uruchomiony poprzez:
– włączenie włącznika oświetlenia; jeżeli wentylator został włączony (poprzez włączenie oświetlenia) na czas krótszy niż 2 min 30 sek., to po wyłączeniu oświetlenia wentylator wyłączy się. Jeżeli wentylator pracował dłużej niż 2 min 30 sek., to po wyłączeniu oświetlenia będzie pracować dłużej o czas ustawiony na timerze (przy poziomie wilgotności mniejszej niż ustawiona na czujniku wilgotności)
– przekroczenie ustawionego poziomu wilgotności – wentylator przestanie pracować po spadku do wartości mniejszej niż ustawiona na czujniku i po upływie czasu ustawionego na timerze
– pociągnięcie sznurkiem – wentylator przestanie pracować po czasie ustawionym na timerze (przy poziomie wilgotności mniejszej niż ustawiona na czujniku wilgotności).

Wentylatory z czujnikiem wilgotności, timerem i sznurkiem - AXS 150KMAP. Regulacja czujnika wilgotności odbywa się w zakresie 50-90% wilgotności względnej mierzonej w 20°C. Dodatkowo posiada dwie prędkości pracy.
Wentylator może być włączony poprzez:
– sznurek – wentylator pracuje na maksymalnej prędkości do chwili, kiedy nie zostanie wyłączony przez ponowne pociągnięcie sznurkiem
– włączenie oświetlenia – wentylator zaczyna pracować z maksymalną prędkością
• jeżeli wyłączymy oświetlenie przed upływem 2 min 30 sek. wentylator wyłączy się
• jeżeli wyłączymy oświetlenie po upływie 2 min 30 sek. wentylator przełączy się na niższą prędkość obrotową i będzie pracował przez czas ustawiony na timerze; jeśli w czasie zadanym przez timer pociągniemy za sznurek wentylator będzie pracował na maksymalnej prędkości do chwili, kiedy ponownie nie pociągniemy za sznurek
– przekroczenie ustawionego poziomu wilgotności – wentylator będzie pracował na niższej prędkości; przestanie pracować po spadku poziomu wilgotności poniżej ustawionego na czujniku i po czasie ustawionym na timerze; jeśli natomiast pociągniemy za sznurek wentylator przełączy się na maksymalną prędkość obrotową i będzie pracował do czasu ponownego pociągnięcia za sznurek.

Katalog wentylatorów dekoracyjnych