Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Tynki cienkowarstwowe EOS
INNE PRODUKTY TEGO PRODUCENTA
ROZWIĄZANIE EKONOMICZNE
Propozycja:

EOS

Tynk cienkowarstwowy E akrylowy

Gotowy do użycia akrylowy tynk cienkowarstwowy wzbogacony o wypełniacze mineralne i kruszywo marmurowe. Przeznaczony zarówno do ręcznego, jak i mechanicznego tynkowania w pomieszczeniach i na zewnątrz. Możne być nakładany na wszystkich równych i nośnych podłożach budowlanych oraz na warstwach zbrojonych w systemach ociepleń EOS z zastosowaniem płyt styropianowych.

ZASTOSOWANIE

  • jako dekoracyjna warstwa wykończeniowa dla wszystkich podłoży mineralnych,
  • jako dekoracyjna warstwa wykończeniowa wsystemach ociepleń TYTAN EOS zzastosowaniem płyt styropianowych 
Zalety:
  • wytrzymały na uderzenia
  • gotowy do użycia
  • odporny na zmywanie
  • zawiera środki grzybo- i algobójcze
  • wzmocniony włóknami
Tynk cienkowarstwowy akrylowy E
ROZWIĄZANIE IDEALNE
Propozycja:

EOS

Tynk cienkowarstwowy EOS silikonowy

Gotowy do użycia silikonowy tynk cienkowarstwowy wzbogacony o wypełniacze mineralne i kruszywo marmurowe (karolit). Przeznaczony do ręcznego nakładania wewnątrz i na zewnątrz. Możne być nakładany na wszystkich równych i nośnych podłożach budowlanych, na warstwach zbrojonych w.systemach ociepleń EOS oraz na podłożach malowanych wcześniej farbami na bazie żywic sztucznych. Szczególnie polecany na obiekty o podwyższonych walorach estetycznych oraz obiekty znajdujące się na terenach przemysłowych i terenach o podwyższonej wilgotności.

Dostępny w granulacjach:
 BARANEK 1,5 mm; 2,0 mm; 2,5 mm; 3,0 mm

ZASTOSOWANIE

  • jako dekoracyjna warstwa wykończeniowa dla wszystkich podłoży mineralnych,
  • jako dekoracyjna warstwa wykończeniowa w.systemach ociepleń TYTAN EOS z.zastosowaniem płyt z wełny mineralnej lub styropianu
Zalety:
  • gotowy do użycia
  • na bazie żywicy silikonowych
  • o właściwościach samoczyszczących
  • elastyczny
  • wodoszczelny
  • o wysokiej przepuszczalności pary wodnej
  • o trwałej przyczepności do podłoża
  • zawiera środki grzybo- i algobójcze
Tynk cienkowarstwowy silikonowy EOS
INSTRUKCJA MONTAŻU

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Podłoże powinno być odpowiednio mocne, zwarte, stabilne, suche i równe, oczyszczone z brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby kredowej, wapiennej, olejnej i emulsyjnej. Stare powłoki malarskie i tynkarskie o niedostatecznej przyczepności należy usunąć mechanicznie. Elewacje zanieczyszczone i zagrożone porostem glonów i grzybów zmyć wodą pod ciśnieniem, a następnie zabezpieczyć odpowiednim preparatem glono- i grzybobójczym. Ubytki uzupełnić stosując Zaprawę wyrównującą TEO 124. Przed nałożeniem tynku podłoże należy zagruntować podkładem gruntującym Grunt do systemów E lub EOS minimum 48 godziny po nałożeniu warstwy zbrojącej i 24 godziny przed nakładaniem tynku.

PRZYGOTOWANIE MASY TYNKARSKIEJ
Tynk cienkowarstwowy EOS dostępny jest w gotowej postaci i konsystencji. Bezpośrednio przed użyciem całą zawartość opakowania należy dokładnie wymieszać wiertarką wolnoobrotową z mieszadłem koszykowym, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. Nie wolno mieszać z innymi materiałami, w razie konieczności rozcieńczyć z niewielką ilością wodą. W przypadku stosowania tynków kolorowych należy zwrócić uwagę, aby na pojedynczej elewacji lub każdej wyodrębnionej powierzchni używać tynku z jednej partii produkcyjnej. Przed aplikacją tynku sprawdzić zgodność kolorów.

SPOSÓB UŻYCIA
Na przygotowane, zagruntowane podłoże tynk nakłada się warstwą o grubości kruszywa za pomocą gładkiej pacy ze stali nierdzewnej. Nadmiar materiału należy ściągnąć do wiadra i przemieszać. Strukturę tynku uzyskuje się poprzez zacieranie pacą z tworzywa sztucznego. Powstałą powierzchnię warstwy zacieramy na mokro do uzyskania żądanej faktury. Zaciera się ruchami okrężnymi w jedną stronę (baranek) lub ruchami okrężnymi, pionowymi, poprzecznymi w zależności od oczekiwanego układu rys (kornik). Czas otwartej pracy (pomiędzy nałożeniem masy a zatarciem), zależy od chłonności podłoża, usytuowania obiektu, temperatury otoczenia i konsystencji zaprawy.
Materiał należy łączyć metodą „mokre w mokre”, nie dopuszczając do zaschnięcia zatartej partii przed nałożeniem kolejnej. W przeciwnym wypadku miejsce tego połączenia będzie widoczne. Przerwy technologiczne należy wcześniej zaplanować np. w narożnikach i załamaniach budynku. Czas wysychania tynku zależnie od rodzaju podłoża, usytuowania obiektu, temperatury i wilgotności względnej powietrza wynosi od 12 do 24 godzin.
UWAGA: niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza wydłużają czas schnięcia tynku nawet o kilka dni. Temperatura otoczenia, podłoża i materiału podczas wykonywania prac i wysychania tynku powinna wynosić od +5°C do +25°C przy tynku akrylowym oraz od +7°C do +25°C przy tynku silikonowym. Należy chronić tynkowaną powierzchnię przed bezpośrednim nasłonecznieniem, działaniem wiatru, deszczu oraz zbyt niską i wysoką temperaturą. Prace malarskie, jeśli są konieczne, można rozpocząć już po upływie 24 godzin przy tynku akrylowym i jedynie farbą elewacyjną E oraz 48 godzin pzy tynku silikonowym i jedynie Farbą elewacyjną EOS. Narzędzia należy umyć czystą wodą, bezpośrednio po użyciu.

ZUŻYCIE
Średnio zużywa się w zależności od grubości kruszywa strukturyzującego od 2,0 kg do 4,3 kg ± 5% na równym i zagruntowanym podłożu. Zaleca się dokładne określenie zużycia na podstawie próby.

PARAMETRY TECHNICZNE

Tynk cienkowarstwowy E akrylowy

gęstość gotowego wyrobu ok. 1,85 g/cm3
temperatura stosowania (podłoża, powietrza, materiałów) od +5oC do +25oC
średni czas wysychania tynku od 12h do 24h

Karta techniczna

Tynk cienkowarstwowy EOS silikonowy

gęstość gotowego wyrobu ok. 1,85 g/cm3
temperatura stosowania (podłoża, powietrza, materiałów) od +7oC do +25oC
średni czas wysychania tynku 12h

Karta techniczna