Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Płyta izolacyjna Eurothane G
INNE PRODUKTY TEGO PRODUCENTA
ROZWIĄZANIE IDEALNE
Propozycja:

Eurothane G

Jest to twarda płyta poliuretanowa, jednostronnie pokryta płytą kartonowo-gipsową. Między warstwą poliuretanu i gipsu znajduje się warstwa paroizolacji. Dzięki temu możemy uniknąć żmudnego wykonywania trzech osobnych warstw izolacji. Stanowi wewnętrzną idealną izolację, jest unikatowym produktem Recticel.

Decydując się na panele Eurothane G otrzymujesz nie tylko doskonałą izolację o wysokich parametrach ale jednocześnie nowe wykończenie ściany przygotowane do malowania, tapetowania oraz przystosowane pod montaż przedmiotów.

płyta izolacyjna - Eurothane G 

Płyta Eurothane G to materiał o bardzo niskiej nasiąkliwości, odporny na grzyby oraz pleśnie. Jest ona łatwa w montażu, a dzięki soim właściwościom przyczynia się do zaoszczędzenia powierzchni użytkowej oraz redukuje koszt związany z wykonastwem.

Eurothane G może być też stosowana, jako izolacja od wewnątrz ścian.

Zalety:
 • Płyta Eurothane G stanowi bardzo wysokiej jakości izolacje,

 • Dzięki wyjątkowym właściwościom oszczędzamy powierzchnię użytkową,

 • Niezwykle prosta w montażu,

 • Łatwa w obróbce, wystarczą do tego podstawowe narzędzia,

 • Jej uniwersalność pozwala zastosować ją jako termoizolację strychów oraz wykończenie ścian i sufitów w pomieszczeniach od wewnątrz,

 • Odporna na obciążenia,

 • Materiał sklasyfikowany jako nieprzestrzeniający ognia,

 • Odporna na przenikanie pary wodnej.
INSTRUKCJA MONTAŻU
 1. W celu zamocowania płyt Eurothane G po wewnętrznej stronie dachu skośnego należy sporządzić drewniany stelarz np. za pomocą listew. Podłoże to powinno być przymocowane (równolegle) do krokwi.

 2. Montaż płyty Eurothane G odbywa się za pomocą odpowiednich wkrętów zakończonych stożkową główką. Do wkręcania danych wkrętów możemy używać odpowiedniego klucza bądź wkrętarki.

  Ocieplenie poddasza płytą Eurothane G


  1. Pokrycie dachu
  2. Łata
  3. Kontrłata
  4. Folia dachowa
  5. Krokiew
  6. Stelaż drewniany
  7. EUROTHANE G

 3. Jeżeli sytuacja zmusza nas do cięcia płyt, to używamy do tej czynności wyrzynarki lub zwykłej pilarki ręcznej.

 4. Po zamontowaniu wszystkich płyt Eurothane G można rozpocząć prace związane z wykończeniem połączeń między płytami, czyli fugowanie. Warstwa masy fugującej służy do zamknięcia szczelin pomiędzy płytami oraz do usunięcia uszkodzeń. Po wyschnięciu nałożonej masy fugującej należy usunąć największe nierówności poprzez ich zeszlifowanie suchym papierem ściernym.

 5. Po wyrównaniu powierzchni można przystąpić od malowania, tapetowania bądź pokrycia płyt Eurothane G płytkami ceramicznymi.
PARAMETRY TECHNICZNE

Karta charakterystyki

Eurothane G karta techniczna

LINK DO KATALOGU