Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Gazowe kotły kondensacyjne
INNE PRODUKTY TEGO PRODUCENTA
ROZWIĄZANIE EKONOMICZNE
Propozycja:

VITODENS 100-W

Wiszący 1- lub 2-funkcyjny kocioł kondensacyjny w atrakcyjnej cenie

Moc grzewcza: 9 do 35 kW
Sprawność znormalizowana: 108%

Vitodens 100-W

Vitodens 100-W polecany jest szczególnie dla osób szukających taniego i niezawodnego sposobu ogrzewania domu lub mieszkania, bez konieczności rezygnacji z produktu najwyższej jakości. Oferuje zaawansowaną technikę kondensacyjną w bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki małym wymiarom znakomicie sprawdzi się w nowym jak i modernizowanym domu lub mieszkaniu.
Wyposażony jest z palnik promiennikowy MatriX, wymiennik Inox-Radial, regulator sterowany pogodowo i/lub temperaturą pomieszczenia.

W wersji 1-funkcyjnej oferowany jest  również w atrakcyjnych cenowo zestawach pakietowych z podgrzewaczami ciepłej wody użytkowej o pojemności: 100, 120 lub 150 litrów, oraz w zestawach z kolektorami słonecznymi Vitosol.

Prospekt, plik PDF, 765 KB >>

Więcej >>

 

VITODENS 200-W
VITODENS 222-W

Wysokosprawne wiszące kotły kondensacyjne. Vitodens 222-W z zabudowanym zasobnikiem warstwowym c.w.u. ze stali nierdzewnej, o pojemności 46 litrów.

Moc grzewcza: 4,8 do 35 kW
Sprawność znormalizowana: 109%

Vitodens 200-W

Vitodens 200-W/222-W jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób szukających niezawodnego, wyjątkowo trwałego i oszczędnego ogrzewania gazowego. Doskonale sprawdzą się w nowej jak i modernizowanej instalacji grzewczej.

Vitodens 222-W - w jednej obudowie znajduje się wysokosprawny kocioł kondensacyjny i zasobnik warstwowy o dużej wydajności c.w.u.     
Vitodens 200-W - ogrzewa wodę w instalacji centralnego ogrzewania (c.o.), oraz ciepłą wodę użytkową (c.w.u.) w osobnym podgrzewaczu pojemnościowym.

Kotły wyposażone są w: palnik MatriX, wymiennik Inox-Radial, układ kontroli spalania Lambda-Pro-Control, regulator Vitotronic: pogodowy lub sterowany temperaturą pomieszczenia (w cenie kotła). Mogą być zasilane gazem ziemnym lub płynnym – zmiana rodzaju gazu nie wymaga jakichkolwiek przeróbek kotła, np. przy przejściu z gazu płynnego na ziemny.
Vitodens 200-W oferowany jest również w atrakcyjnych cenowo zestawach pakietowych z podgrzewaczami  c.w.u. o pojemności: 120 i 150 litrów, w zestawach pakietowych z płaskimi i próżniowymi kolektorami słonecznymi Vitosol, oraz w pakiecie z pompami ciepła do ogrzewania c.w.u.: Vitocal 160-A.

Prospekt, plik PDF, 790 KB >>

Więcej – Vitodens 200-W >>
Więcej – Vitodens 222-W >>

 

VITODENS 222-F
VITODENS 242-F

Stojący kompaktowy kocioł kondensacyjny z zabudowanym zbiornikiem c.w.u. ładowanym warstwowo lub z wężownicą grzewczą, o pojemności 100 lub 130 litrów. Vitodens 242-F z zabudowanym zasobnikiem c.w.u. 170 litrów do podłączenia kolektorów słonecznych.

Moc grzewcza: 4,8 do 35 kW
Sprawność znormalizowana: 109%

Vitodens 242-F

Dla osób oczekujących oszczędnego i niezawodnego ogrzewania domu, zajmującego niewiele miejsca.
Vitodens 222-F/242-F zapewnia wyjątkowo oszczędne ogrzewanie nowego jak i modernizowanego domu jednorodzinnego. Atrakcyjne wzornictwo oraz potrzebna niewielka powierzchnia (600x595 mm), pozwalają na ustawienie kotła poza tradycyjną kotłownią. Urządzenie można zabudować po bokach dopasowując np. do ciągu mebli kuchennych.

Kotły oferowane są jako kompaktowe i kompletne urządzenia, gotowe do podłączenia. Wyposażone są w: palnik MatriX, wymiennik Inox-Radial, układ kontroli spalania Lambda-Pro-Control, regulator Vitotronic: pogodowy lub sterowany temperaturą pomieszczenia (w cenie kotła). Mogą być zasilane gazem ziemnym lub płynnym.

Prospekt, plik PDF
- Vitodens 222-F, 710 KB >>  
- Vitodens 242-F, 674 KB >>

Więcej - Vitodens 222-F >>
Więcej - Vitodens 242-F >>Zalety:
 • wysokosprawne wiszące i stojące kotły kondensacyjne odpowiednie do każdych potrzeb
 • możliwość zabudowy po bokach i cicha praca pozwalają zamontować kocioł niemal w każdym dostępnym miejscu  
 • bezpieczna eksploatacja i brak możliwości wydostania się spalin do pomieszczenia dzięki zamkniętej komorze spalania
 • możliwość zastosowania długich przewodów odprowadzających spaliny: do 20 m
 • zasilanie każdym rodzajem gazu. Lambda-Pro-Control - zmiana rodzaju gazu nie wymaga żadnych przeróbek kotła
 • niskie zużycie gazu dzięki wysokiej sprawności kotłów w czasie normalnej eksploatacji: do 109%
 • wyjątkowo oszczędne ogrzewanie dzięki optymalnej konstrukcji wymiennika spaliny-woda Inox-Radial i palnika MatriX
 • praca kotła dopasowana do zapotrzebowania budynku na ciepło dzięki szerokiemu zakresowi modulacji mocy grzewczej: od 25 do 100% - mniejsza częstotliwość załączeń kotła i dodatkowe oszczędności w zużyciu gazu
 • niezawodne, pewne i długowieczne ogrzewanie – wymiennik Inox-Radial i palnik MatriX wykonane z kwasoodpornej stali szlachetnej wysokiej jakości, z dodatkiem tytanu i molibdenu o oznaczeniu DIN 1.4571
 • zawsze maksymalne wykorzystanie paliwa, nawet przy zmieniającej się jakości gazu, dzięki układowi kontroli i regulacji spalania Lambda-Pro-Control
 • regulator Vitotronic o wyjątkowo łatwej obsłudze, dużym wyświetlaczu, z komunikacją tekstową i graficzną – w cenie urządzenia
 • możliwość sterowania pracą ogrzewania przez telefon komórkowy dzięki modułowi GSM Vitocom 100, sterowania pracą instalacji kolektorów słonecznych, możliwość współpracy z kotłem na paliwo stałe, pompą ciepła itd.
 • regulator pogodowy Vitotronic 200: sterowanie pracą do trzech niezależnych obiegów grzewczych (w tym dwoma z zaworami mieszającymi), czasowe programowanie tygodniowe ogrzewania budynku, ogrzewania c.w.u. i sterowanie pracą cyrkulacji wody użytkowej

 

Zobacz więcej

Specjalna oferta cenowa: „Jesień 2011” – plik PDF 1,1 MB >>

Konfigurator ogrzewania Viessmann >>     

Kalkulatory :

Kalkulator kosztów ogrzewania >>

Kalkulator doboru kolektorów słonecznych >>

Poradniki :

Ogrzewanie gazem, plik PDF, 18,5 MB  >>

Poradnik Inwestora: Solarny Fundusz Inwestycyjne, plik PDF, 4,1 MB >>

ABC ogrzewania :

Czym różni się kocioł kondensacyjny od tradycyjnego ?

Jakie grzejniki dla kotła kondensacyjnego ?

Czy opłaca się zainwestować w kolektory słoneczne ?

Kolektor płaski czy próżniowy ?

Zapytanie ofertowe >>


ROZWIĄZANIE IDEALNE
Propozycja:

VITOSOLAR 300-F

Centrala grzewcza z zabudowanym zasobnikiem uniwersalnym do solarnego wspomagania ogrzewania budynku i wody użytkowej, z kotłem kondensacyjnym Vitodens 300-W lub 200-W.

Moc grzewcza:
z Vitodens 300-W: od 3,8 do 35 kW
z Vitodens 200-W: od 4,8 do 35 kW
Sprawność znormalizowana: 109%

Vitosolar 300-F

Vitosolar 300-F jest idealnym rozwiązaniem dla wyjątkowo oszczędnego ogrzewania gazem z wykorzystaniem darmowej energii słonecznej do wspomagania ogrzewania budynku i ciepłej wody użytkowej. Z możliwością podłączenia dodatkowego źródła ciepła, np. kotła na paliwo stałe czy kominka z płaszczem wodnym.
Doskonale sprawdzi się w nowym jak i modernizowanym budynku. Wszystkie elementy instalacji są ze sobą połączone w jedną całość, która potrzebuje tylko 1,5 m2 powierzchni do ustawienia.

Vitosolar 300-F składa się z:
- wysokosprawnego kotła kondensacyjnego Vitodens 300-W lub Vitodens 200-W: z wymiennikiem Inox-Radial, palnikiem MatriX, układem kontroli spalania Lambda-Pro-Control
- regulatora pogodowego Vitotronic 200, który steruje również pracą instalacji solarnej
- zasobnika uniwersalnego o pojemności 750 litrów, który pełni funkcję akumulatora ciepła z instalacji solarnej i podgrzewacza wody użytkowej
- z energooszczędną pompą instalacji solarnej, separatorem powietrza, armaturą zabezpieczającą
- grupą pompową obiegu grzewczego Divicon: z energooszczędną pompą obiegową, 3-drogowym zaworem mieszającym z siłownikiem
- centrala jest całkowicie zmontowana i orurowana  – przyłącza hydrauliczne z prawej lub lewej strony (do wyboru)
- z możliwością przyłączenia drugiego obiegu grzewczego: z zaworem mieszającym lub bez mieszacza

Prospekt, plik PDF, 625 KB >>

Więcej >>


VITODENS 300-W

Najlepszy wiszący kocioł kondensacyjny, o maksymalnej wydajności i bezpieczeństwie eksploatacji.

Moc grzewcza: 3,8 do 35 kW
Sprawność znormalizowana: 109%

Vitodens 300-W

 

Vitodens 300-W jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających kotła z „najwyższej półki”: wyjątkowo oszczędnym, niezawodnym i zapewniającym maksymalne bezpieczeństwo eksploatacji. Komfortowo ogrzeje nowy jak i modernizowany dom. Może również współpracować z dodatkowymi źródłami ciepła, jak: kolektory słoneczne, pompa ciepła, kocioł na paliwo stałe i kominek z płaszczem wodnym.

Maksymalnie wykorzystuje paliwo gwarantując najniższe z możliwych koszty ogrzewania gazem. Może być zasilany gazem ziemnym lub płynnym – zmiana rodzaju gazu nie wymaga jakichkolwiek przeróbek kotła.
Wyposażony jest w: palnik MatriX, wymiennik Inox-Radial, układ kontroli spalania Lambda-Pro-Control, systemem diagnostycznym S.M.A.R.T., energooszczędne pompy obiegowe (klasa A), regulator Vitotronic: pogodowym lub sterowanym temperaturą pomieszczenia (w cenie kotła).

Oferowany jest również w zestawach pakietowych z podgrzewaczami c.w.u. o pojemności: 120 lub 150 litrów oraz w zestawach pakietowych z płaskimi i próżniowymi kolektorami słonecznymi Vitosol.

Prospekt, plik PDF, 789 KB >>

Więcej >>

 

VITODENS 333-F
VITODENS 343-F

Stojący kompaktowy kocioł kondensacyjny z zabudowanym, ładowanym warstwowo zbiornikiem c.w.u. ze stali nierdzewnej, o pojemności 100 litrów. Vitodens 343-F z zasobnikiem ze stali nierdzewnej 220 litrów do podłączenia kolektorów słonecznych.

Moc grzewcza:
- Vitodens 333-F: 3,8 do 26 kW
- Vitodens 343-F: 3,8 do 19 kW
Sprawność znormalizowana: 109%

Vitodens 343-F

Rozwiązania polecane szczególnie dla osób szukających kotła z „najwyższej półki”, jednocześnie zajmującego jak najmniej miejsca. Vitodens 333-F/343-F są połączeniem najlepszego gazowego kotła kondensacyjnego Vitodens 300-W w jednej obudowie z zasobnikiem warstwowym c.w.u. ze stali nierdzewnej o pojemności 100 i 220 litrów.
Zapewniają wyjątkowo oszczędne i niezawodne ogrzewanie nowego jak i modernizowanego domu jednorodzinnego. Atrakcyjne wzornictwo oraz potrzebna niewielka powierzchnia (600x595 mm), pozwalają na ustawienie kotła poza tradycyjną kotłownią. Urządzenie można swobodnie zabudować po bokach dopasowując np. do ciągu mebli kuchennych

Vitodens 333-F/343-F oferowane są jako kompaktowe i kompletne urządzenie, gotowe do podłączenia, z: regulatorem Vitotronic 200 lub 100, zabudowaną armaturą zabezpieczającą, energooszczędna pompą (klasa energetyczna A), zasobnikiem warstwowym c.w.u. ze stali nierdzewnej, układem do ogrzewania c.w.u., przeponowym naczyniem wzbiorczym, oraz z zestawem do podłączenia hydraulicznego kotła. 343-F zawiera dodatkowo: energooszczędną pompę instalacji solarnej oraz osprzęt i układ do napełniania instalacji solarnej.
Kotły wyposażone są w: wymiennik Inox-Radial, palnikiem MatriX o kształcie półkuli i o szerokim zakresie modulacji mocy grzewczej, układ kontroli spalania Lambda-Pro-Control.

Do współpracy z kotłem Vitodens 343-F przygotowano odpowiednio skonfigurowane zestawy pakietowe z kolektorami płaskimi i próżniowymi Vitosol.

Prospekt, plik PDF
- Vitodens 333-F, 552 KB >>
- Vitodens 343-F, 345 kB >>

Więcej :
- Vitodens 333-F >>
- Vitodens 343-F >>

 

Zalety:
 • kotły kondensacyjne o maksymalnej sprawności i bezpieczeństwie eksploatacji, z zabudowanym zasobnikiem warstwowym c.w.u. o pojemności 100 litrów lub 220 litrów ze stali nierdzewnej
 • wysoki komfort i higieniczne przygotowanie ciepłej wody użytkowej dzięki zasobnikowi ze stali nierdzewnej ładowanemu warstwowo
 • wyjątkowo cicha praca (cichsza od domowej lodówki) i możliwość zabudowy kotła
 • bezpieczna eksploatacja dzięki zamkniętej komorze spalania
 • zasilanie każdym rodzajem gazu – zmiana rodzaju gazu nie wymaga żadnych przeróbek kotła
 • praca kotła z zawsze maksymalną sprawnością: do 109%, również przy ogrzewaniu wody użytkowej
 • wyjątkowo oszczędne ogrzewanie dzięki optymalnej konstrukcji wymiennika spaliny-woda Inox-Radial i palnika MatriX o kształcie półkuli
 • bardzo  szeroki zakres modulacji mocy grzewczej: od 20 do 100% - mniejsza częstotliwość załączeń kotła i dodatkowe oszczędności w zużyciu gazu
 • niezawodne, pewne i długowieczne ogrzewanie – wymiennik Inox-Radial i palnik MatriX wykonane z kwasoodpornej stali szlachetnej wysokiej jakości, z dodatkiem tytanu i molibdenu, o oznaczeniu DIN 1.4571
 • zawsze maksymalne wykorzystanie paliwa, nawet przy zmieniającej się jakości gazu, dzięki układowi kontroli i regulacji spalania Lambda-Pro-Control
 • energooszczędne pompy obiegowe z elektroniczną regulacją wydajności – klasa energetyczna A
 • regulator o wyjątkowo łatwej obsłudze, dużym wyświetlaczu, z komunikacją tekstową i graficzną – w cenie urządzenia
 • możliwość sterowania pracą ogrzewania przez telefon komórkowy dzięki modułowi GSM Vitocom 100
 • regulator pogodowy Vitotronic 200: sterowanie pracą do trzech niezależnych obiegów grzewczych (w tym dwoma z zaworami mieszającymi), czasowe programowanie tygodniowe ogrzewania budynku, ogrzewania c.w.u. i cyrkulacji

 

Zobacz więcej

Konfigurator ogrzewania Viessmann >>     

Kalkulatory :

Kalkulator kosztów ogrzewania >>

Kalkulator doboru kolektorów słonecznych >>

Poradniki :

Ogrzewanie gazem, plik PDF, 18,5 MB  >>

Poradnik Inwestora: Solarny Fundusz Inwestycyjne, plik PDF, 4,1 MB >>

ABC ogrzewania :

Czym różni się kocioł kondensacyjny od tradycyjnego ?

Jakie grzejniki dla kotła kondensacyjnego ?

Czy opłaca się zainwestować w kolektory słoneczne ?

Kolektor płaski czy próżniowy ?

Zapytanie ofertowe >>

INSTRUKCJA MONTAŻU

Instrukcja montażu, obsługi dostępne na stronie viessmann.pl w dziale Dokumentacja techniczna.

 

Zalecany montaż przez Autoryzowanego Partnera Handlowego firmy Viessmann:

Salony Firmowe Viessmann >>

Partnerzy Handlowi >>

 

Zapytanie ofertowe >>

PARAMETRY TECHNICZNE

Podstawowe dane techniczne

VITODENS 100-W

Moc znamionowa (kW): 9-26 11-35
Długość (mm): 340 360
Szerokość (mm): 400 400
Wysokość (mm): 725 725
Ciężar (kg): 38 43
Przyłącze spalin/powietrza dolotowego (mm): 60/100 60/100

 

VITODENS 200-W

Moc znamionowa (kW): 4,8-19,0*/
4,3-17,2**
6,5-26,0*/
5,9-23,7**
8,8-35,0*/
7,9-31,7**
Długość (mm): 360 360 360
Szerokość (mm): 450 450 450
Wysokość (mm): 850 850 850
Ciężar (kg): 41 43 47
Pojemność wodna (l): 1,8 2,4 2,8
Króćce spalin/powietrza dolotowego (mm): 60/100 60/100 60/100

 

VITODENS 222-W

Moc znamionowa (kW): 4,8-19,0*/
4,3-17,2**
6,5-26,0*/
5,9-23,7**
8,8-35,0*/
7,9-31,7**
Długość (mm): 480 480 480
Szerokość (mm): 600 600 600
Wysokość (mm): 900 900 900
Ciężar (kg): 60 63 67
Pojemność wodna (l): 1,8 2,4 2,8
Pojemność zasobnika (l): 46 46 46
Przyłącze spalin/powietrza dolotowego (mm): 60/100 60/100 60/100

 

VITODENS 222-F

Moc znamionowa (kW): 4,8-19,0*/4,3-17,2** 6,5-26,0**/5,9-23,7** 8,8-35,0*/7,9-31,7**
Długość (mm): 595 595 595
Szerokość (mm): 600 600 600
Wysokość (mm): 1425 1425 1625
Ciężar (kg): 129 132 141
Pojemność wodna (l): 1,8 2,4 2,8
Pojemność zasobnika (l): 100 100 130
Przyłącze spalin/powietrza dolotowego (mm): 60/100 60/100 60/100

 

VITODENS 242-F

Moc znamionowa (kW): 4,8-19,0*/4,3-17,2** 6,5-26,0**/5,9-23,7**
Długość (mm): 595 595
Szerokość (mm): 600 600
Wysokość (mm): 1875 1875
Ciężar (kg): 150 150
Pojemność podgrzewacza (l): 170 170
Króćce spalin (mm): 60/100 60/100

 

*zakres znamionowej mocy cieplnej przy ogrzewaniu pomieszczeń wodą grzewczą o temperaturze 50/30oC
**zakres znamionowej mocy cieplnej przy ogrzewaniu pomieszczeń wodą grzewczą o temperaturze 80/60oC

 

Pełna dokumentacja techniczna >>

LINK DO KATALOGU