Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Planowanie i Użytkowanie
Co najpierw - projekt czy działka?

Biuro Projektowe ARCHIPELAGWielu przyszłych inwestorów zadaje sobie pytanie co kupić wcześniej – działkę czy projekt domu?

Przeczytaj artykuł, a znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Działka i otoczenie

Rys 2

Sposoby na korzystne usytuowanie domu w różnych warunkach zabudowy.

Kształ działki a projekt domu

Wpływ działki na projekt domuKształt działki oraz umiejscowienie wjazdu i wejścia jest kwestią niezwykle istotną przy wyborze najodpowiedniejszego projektu.

Sprawdź na co zwrócić uwagę.

Ocena własnej sytuacji finansowej

Licz tak....by się nie przeliczyć - przeczytaj artykuł i podejmij świadomie decyzję o budowie własnego domu.

Trudne działki

Działka budowlanaPosiadanie nietypowej działki nie musi być problemem. Przy budowie domu na takim gruncie trzeba się jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami. Rozmiar czy typ domu muszą być dokładnie dopasowane do kształtu działki - to właśnie działka jest głównym wyznacznikiem projektu.


Nowe artykuły
01. Prosty dach - mniejsze koszty

Prosty dach - mniejsze koszty, fot. RobenKalkulacji kosztów budowy domu można dokonać już na poziomie projektu. W przypadku konstrukcji dachowej najprościej można powiedzieć, że im mniej skomplikowany projekt, tym mniejsze będą koszty jego realizacji.

Dowiedz się więcej...

03. Dlaczego warto budować energooszczędne domy ?

Dom energooszczędny - Xella Polska


Energooszczędność się opłaca - naszym portfelom i naturze. Szacuje się, że aż 70% rocznych wydatków eksploatacyjnych w domach mieszkalnych pochłaniają koszty związane z jego ogrzaniem, natomiast budując dom energooszczędnym możemy mieć średnio o 50% mniejsze rachunki za ogrzewanie! A przy tym chronimy naturalne zasoby naszej planety, bo ograniczamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Dowiedz się więcej...


03. Urządzamy łazienkowe cztery kąty

proj. Jacek Trembecki - projektant grupy Armatura

Łazienka to nie tylko miejsce codziennych czynności higienicznych i pielęgnacyjnych, ale również przestrzeń, w której możemy zrelaksować się po ciężkim i męczącym dniu. Komfort i wygodę funkcjonowania zapewni nam optymalny podział wnętrza na strefy uwzględniające wykonywanie różnych czynności.

Czytaj dalej....

04. Modne połączenie - klinkier i dachówka

fot. Röben

Choć trendy w budownictwie zmieniają się znacznie rzadziej niż moda odzieżowa, to co kilka sezonów można zaobserwować nowe tendencje, wpływające na stylistykę domów oraz materiały w nich wykorzystywane.

Przeczytaj więcej...

05. Armatura bez tajemnic

Armatura bez tajemnic

Umywalkowa, wannowa, prysznicowa, bidetowa - choć koszt pojedynczej baterii jest stosunkowo niewielki, kupując zestaw armatury łazienkowej musimy liczyć się z większym wydatkiem. Jak dobrać poszczególne modele, aby uzyskać spójność wystroju i funkcjonalność wnętrza?

Czytaj dalej...

06. Jak urządzić małą łazienkę - poradnik firmy Aquaform

Jak urządzić małą łazienkę ?Jak funkcjonalnie urządzić niewielką łazienkę, aby mieć wszystko czego potrzebujemy, przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnej przestrzeni? Jakie elementy w planowaniu małych łazienek są najważniejsze?

Koniecznie przeczytaj...

07. Jak oszczędzać na oświetleniu ???

Jak oszczędzać na oświetleniu ???

Dopasowanie oświetlenia jest kluczowe dla efektywnego wykonywania czynności i komfortu funkcjonowania domowników jesienią i zimą. Jednak w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na światło sztuczne, w tym okresie znacząco wzrosnąć mogą rachunki za prąd. By temu przeciwdziałać, warto skorzystać z oszczędnych rozwiązań.


Dowiedz się więcej...

08. Jak wybrać dobrą ekipę dekarską ???

Jak wybrać dobrą ekipędekarską ?Planujesz budowę lub remont domu? Myślisz o wymianie dachu lub okien dachowych? Dobre jakościowo materiały budowlane to jedynie połowa sukcesu.  Kluczem do niego jest fachowa ekipa, która wykona wszystkie prace zgodnie ze sztuką dekarską.  


Dowiedz się więcej ...

09. Połączenie bieli i drewna w łazience

fot. Aquaform Sol_de_luxe

Trendy związane z ekologią i zdrowiem a także potrzeba zwolnienia tempa życia przekładają się na wygląd naszych mieszkań i domów. Stąd powrót do korzeni, czyli wykorzystywanie jak największej ilości produktów naturalnych oraz spokój i minimalizm w naszych wnętrzach.


Koniecznie przeczytaj...

 

10. Czy wykończenie powierzchni dachówki ma znaczenie ???

Czy wykończenie powierzchni dachówki ma zanaczenie ?

Dachówki ceramiczne dostępne są w kilku rodzajach wykończenia powierzchni, - tzw. naturalnej, angobowanej lub glazurowanej. Wybór konkretnej warto przemyśleć również pod kątem otoczenia, w jakim znajduje się budynek.

 

Koniecznie przeczytaj...