Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Planowanie i Użytkowanie
9 rzeczy, które warto wiedzieć o aranżacji wnętrz...

Aranżacja wnętrzMyśląc o własnym domu zwykle widzimy, jak powinna wyglądać kuchnia, łazienki, czy w sypialni będzie duże łóżko, a w pokojach dzieci otwarte przestrzenie. Rysując koncepcję aranżacji wnętrz, skupiamy się na stylu, rodzajach szafek, kolorach. Nie doceniamy natomiast kwestii technicznych, ktore wpływają na możliwości aranżacyjne, a w ostateczności decydują o tym, czy dom będzie funkcjonalny i będzie się nam w nim dobrze mieszkało.

Co zatem powinniśmy wiedzieć o aranżacji wnętrz swojego domu przed rozpoczęciem budowy ?????

Koniecznie przeczytaj !!!

 

Dom pasywny - technologia traconego szalunku

Izolujący szalunek dla płyty fundamentowej to najnowszy produkt Izodom 2000 Polska, który jest doskonałym zastępstwem dla tradycyjnych ław i ścian fundamentowych oraz idealnym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych i pasywnych.

Jak uniknąć niechcianych mostków termicznych

Xella, Ytong - mostki termiczne

Mostki termiczne, to miejsca w budynku, poprzez które dochodzi do niekontrolowanej utraty ciepła, sięgającej nawet 30%. Efektem są wyższe rachunki za energię. Dlatego mostkom termicznym powinno się zapobiegać już na etapie projektowania i budowy domu

Czytaj więcej...

Jaki dom jest tani w budowie? Gdzie szukać oszczędności?

domy tradycyjne-archipelagJaki dom jest tani w budowie? Gdzie szukać oszczędności?

Zachęcam do przeczytania artykułu.Łazienka dla seniora

Fot._Armatura_Krakow_bateria_termostatycznaOgraniczona sprawność ruchowa to niewątpliwie największa przeszkoda, utrudniająca seniorom wygodne funkcjonowanie. Oprócz zapewnienia im niezbędnej pomocy, ważne jest rónież zagwarantowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Oto podpowiedzi, które pomogą przystosować łazienkowe wnętrze do potrzeb osób starszych tak, aby wykonywanie codziennych czynności nie sprawiało im problemów.


Dowiedz się więcej...

Modern Line Designe-Nietypowe formy betonowe

Modern Line Designe-Bruk Sp. z o.o.BRUK Sp. z o.o. wiodący producent kostki brukowej wprowadził na rynek nową markę – linię designerskich produktów Modern Line.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klinkieru na elewację i do wnętrz ?

fot.Roben

Szeroka oferta barw oraz struktur klinkieru umożliwa wykonanie zarówno elewacji, jak i wnętrz budynków w dowolnym stylu. Kolor cegieł i płytek klinkierowych, ich faktura, a także sposób ułożenia decydują o charakterze bryły.

Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze klinkieru na elewację i do wnętrz ?

Przeczytaj więcej...

Nowe oblicze ceramiki

BuszremTechnologia wytwarzania ścian z lekkiego betonu keramzytowego - poznaj zalety domów budowanych w technologii SBB.

 

O co pytać architekta?

Architekt jest zazwyczaj jedną z pierwszych osób, do której zwracamy się planując budowę domu.

O co pytać wykonawcę?

Silka Ytong

Wybór dobrego wykonawcy opiera się przede wszystkim na rekomendacjach i wrażeniu, jakie wywiera on podczas bezpośredniej rozmowy.

Przyjazne wnętrzne do nauki i rozwoju dziecka ?

Idealny pokój dla uczniaDostęp do światła dziennego i świeżego powietrza wpływa na koncentrację i efektywność uczenia się. Ważna jest również dobra izolacja akustyczna czy odpowiednia kolorystyka. Jak stworzyć przyjazne wnętrze do nauki i rozwoju dziecka? – radzi Monika Kupska-Kupis, architekt VELUX Polska.


Czytaj więcej...

Nowe artykuły
01. Prosty dach - mniejsze koszty

Prosty dach - mniejsze koszty, fot. RobenKalkulacji kosztów budowy domu można dokonać już na poziomie projektu. W przypadku konstrukcji dachowej najprościej można powiedzieć, że im mniej skomplikowany projekt, tym mniejsze będą koszty jego realizacji.

Dowiedz się więcej...

03. Dlaczego warto budować energooszczędne domy ?

Dom energooszczędny - Xella Polska


Energooszczędność się opłaca - naszym portfelom i naturze. Szacuje się, że aż 70% rocznych wydatków eksploatacyjnych w domach mieszkalnych pochłaniają koszty związane z jego ogrzaniem, natomiast budując dom energooszczędnym możemy mieć średnio o 50% mniejsze rachunki za ogrzewanie! A przy tym chronimy naturalne zasoby naszej planety, bo ograniczamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Dowiedz się więcej...


03. Urządzamy łazienkowe cztery kąty

proj. Jacek Trembecki - projektant grupy Armatura

Łazienka to nie tylko miejsce codziennych czynności higienicznych i pielęgnacyjnych, ale również przestrzeń, w której możemy zrelaksować się po ciężkim i męczącym dniu. Komfort i wygodę funkcjonowania zapewni nam optymalny podział wnętrza na strefy uwzględniające wykonywanie różnych czynności.

Czytaj dalej....

04. Modne połączenie - klinkier i dachówka

fot. Röben

Choć trendy w budownictwie zmieniają się znacznie rzadziej niż moda odzieżowa, to co kilka sezonów można zaobserwować nowe tendencje, wpływające na stylistykę domów oraz materiały w nich wykorzystywane.

Przeczytaj więcej...

05. Armatura bez tajemnic

Armatura bez tajemnic

Umywalkowa, wannowa, prysznicowa, bidetowa - choć koszt pojedynczej baterii jest stosunkowo niewielki, kupując zestaw armatury łazienkowej musimy liczyć się z większym wydatkiem. Jak dobrać poszczególne modele, aby uzyskać spójność wystroju i funkcjonalność wnętrza?

Czytaj dalej...

06. Jak urządzić małą łazienkę - poradnik firmy Aquaform

Jak urządzić małą łazienkę ?Jak funkcjonalnie urządzić niewielką łazienkę, aby mieć wszystko czego potrzebujemy, przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnej przestrzeni? Jakie elementy w planowaniu małych łazienek są najważniejsze?

Koniecznie przeczytaj...

07. Jak oszczędzać na oświetleniu ???

Jak oszczędzać na oświetleniu ???

Dopasowanie oświetlenia jest kluczowe dla efektywnego wykonywania czynności i komfortu funkcjonowania domowników jesienią i zimą. Jednak w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na światło sztuczne, w tym okresie znacząco wzrosnąć mogą rachunki za prąd. By temu przeciwdziałać, warto skorzystać z oszczędnych rozwiązań.


Dowiedz się więcej...

08. Jak wybrać dobrą ekipę dekarską ???

Jak wybrać dobrą ekipędekarską ?Planujesz budowę lub remont domu? Myślisz o wymianie dachu lub okien dachowych? Dobre jakościowo materiały budowlane to jedynie połowa sukcesu.  Kluczem do niego jest fachowa ekipa, która wykona wszystkie prace zgodnie ze sztuką dekarską.  


Dowiedz się więcej ...

09. Połączenie bieli i drewna w łazience

fot. Aquaform Sol_de_luxe

Trendy związane z ekologią i zdrowiem a także potrzeba zwolnienia tempa życia przekładają się na wygląd naszych mieszkań i domów. Stąd powrót do korzeni, czyli wykorzystywanie jak największej ilości produktów naturalnych oraz spokój i minimalizm w naszych wnętrzach.


Koniecznie przeczytaj...

 

10. Czy wykończenie powierzchni dachówki ma znaczenie ???

Czy wykończenie powierzchni dachówki ma zanaczenie ?

Dachówki ceramiczne dostępne są w kilku rodzajach wykończenia powierzchni, - tzw. naturalnej, angobowanej lub glazurowanej. Wybór konkretnej warto przemyśleć również pod kątem otoczenia, w jakim znajduje się budynek.

 

Koniecznie przeczytaj...