Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Biblioteka wiedzy
Forma Projektu Budowlanego Rozporządzenie z dnia 3 lipca 2003r

Rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.

Nowe warunki techniczne 2014

Projekty domów Archipelag - Flo IIOd stycznia 2014r. zaczęły obowiązywać nowe warunki techniczne dotyczące budynków oraz ich usytuowania. Nowe przepisy zwracają uwagę głównie na budownictwo energooszczędne. Mają one na celu upowszechnić budowę domów o niskim zużyciu energii. Zmiany te wynikają z Dyrektywy Unijnej 2010/3/UE. Wg nowych przepisów do 2021 roku współczynnik zużycia energii ma być na poziomie bliskim zeru.

Dowiedz się więcej....

Oddanie budynku do użytkowania

Prawo budowlane stanowi, że po zakończeniu budowy domu inwestor powinien, zależnie od nałożonych w pozwoleniu na budowę obowiązków, zgłosić obiekt do użytkowania albo uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Dowiedz się, jakie dokumenty są potzrebne w przypadku zakończenia budowy domu.

Ogrodzenie w świetle prawa

Brama firmy WiśniowskiCO NA TEMAT OGRODZENIA MÓWI POLSKIE PRAWO BUDOWLANE?

Pozwolenie na budowę

Sprawdź jakie dokumenty są potrzebne, aby uzyskać pozwolenie na budowę i gdzie należy je złożyć?

Założenia do umowy o roboty budowlane

ParagrafUmowa o roboty budowlane to wyspecjalizowany rodzaj umowy o dzieło. Posiada zresztą podstawowe cechy umowy o dzieło. Na czym polegają więc różnice?

Dowiesz się z porady.

Nowe artykuły
01. Beckers Designer Collection - The Art of Life

Beckers Designer Collection - fot.Beckers

Beckers Designer Collection - The Art of Life

Styl skandynawski to nie tylko design. To FILOZOFIA DOBREGO MIESZKANIA, oparta na dobrym samopoczuciu domowników. Aby ułatwić wybór odpowiednich kolorów miłośnikom wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim firma Beckers stworzyła nową kolekcję farb.

Dowiedz się więcej....

02. Nowa linia produktów ATLAS dla Twojego domu

Atlas - logoDO CZYSZCZENIA, IMPREGNACJI I PIELĘGNACJI - NOWA LINIA PRODUKTÓW ATLAS DLA TWOJEGO DOMU

Czyszczenie, impregnacja i pielęgnacja powierzchni to wyzwania, z którymi zmagają się inwestorzy, którzy pragną przez długi czas cieszyć się pięknym wyglądem wnętrz. Dziś środki do czyszczenia, impregnacji i pielęgnacji oferuje ATLAS, który na rynek wprowadził właśnie linię 15 produktów. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie czystości oraz wyjątkowego wyglądu powierzchni w domowym zaciszu.

Dowiedz się więcej...

03. Piękny dach na rąbek z oknami dachowymi VELUX

Nowy kołnierz VELUX EDQOd lutego br. do szerokiej oferty firmy VELUX dołączy nowy kołnierz VELUX EDQ przeznaczony do montażu okien do poddaszy w dachach krytych blachą na rąbek. Jest to unikalne na rynku rozwiązanie o wyjątkowej estetyce oraz szczelności. Każdy dekarz z łatwością wkomponuje nowy produkt w pokrycie, bo jego instalacja jest niezwykle prosta.

Czytaj dalej....

04. Ważne korzyści,które da Ci ocieplenie domu !

Wełna Skalna Rockwool

Budujesz lub remontujesz dom? Odpowiednia izolacja budynku to same długoterminowe korzyści dla portfela, zdrowia i bezpieczeństwa całej rodziny. Zobacz, jak ocieplenie domu wełną skalną Rockwool wpływa na komfort codziennego życia.

Dowiedz się więcej...

05. Berker W.1 - nowoczesna seria o stopniu ochrony IP55

Berker W.1

Berker W.1 to seria posiadająca stopień ochrony IP55, dlatego jest odpowiednim rozwiązaniem w miejscach, w których instalacja elektryczna narażona jest na bezpośrednie działanie wody. Łączniki i gniazda w tonacji aluminium doskonale prezentują się na tle szerokiej gamy modnych materiałów elewacyjnych – cegły klinkierowej, betonu architektonicznego czy drewnianych paneli. Innowacyjny design produktów Berker W.1 podkreśla dodatkowo opcjonalne podświetlenie ramki chłodnym światłem o niebieskiej barwie.

Dowiedz się więcej...


06. Firma Röben z nową kolekcją cegieł

Roben

Firma Röben z nową kolekcją cegieł

Świeża propozycja firmy Röben to paleta cegieł klinkierowych w czterech kolorach. Cegłom nadano rustykalny charakter.

Dowiedz się więcej...

07. Cegła klinkierowa Yukon od firmy Röben

fot. Röben - cegła klinkierowa Yukon

Czy tradycyjny materiał budowlany może prezentować się elegancko i nowocześnie. Z pewnością tak! Doskonałe parametry techniczne z modną kolorystką oraz odpowiadającym nowoczesnemu budownictwu wyborem formatów – tradycyjnego i wydłużonego -  łączy cegła Yukon marki Röben.

Dowiedz się więcej...

08. Grupa Armatura przejmuje Aquaform !

Aquaform-Grupa Armatura

Nowy 2015 rok Grupa Armatura rozpoczyna z impetem. Pomyślne sfinalizowanie procesu przejęcia Grupy Aquaform zapowiada duże zmiany w działalności firmy i stworzenie w pełni kompleksowej oferty wyposażenia łazienkowego.


Czytaj więcej...

09. Nowa kolekcja cegieł marki Röben

fot.Röben - Cegła glazurowana Maduro

Glazurowane cegły o gładkiej, delikatnie błyszczącej powierzchni to najnowsza propozycja producenta. Oferowane w wybranych kolorach dachówek marki Röben będą harmonijnie komponować się z pokryciem dachowym, ale ich możliwości zastosowania są znacznie szersze.

Dowiedz się więcej...

10. Nowe filmy instruktażowe firmy Röben

Roben - ceramika budowlana

Jak wykonać poszczególne prace dekarskie, na co zwrócić uwagę i jak uniknąć najczęściej spotykanych błędów wyjaśniają nowe filmy instruktażowe przygotowane przez firmę Röben.

Zobacz więcej...

Prawo budowlane jednolity tekst - aktualny
Ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 07 lipca 1994r