Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
iBud eko
Odkurzacz centralny VACUCLEAN

ODKURZACZ CENTRALNY VACUCLEAN MISTRZ W WALCE Z KURZEM I ALERGIĄ.
ROZTOCZA, BAKTERIE I SPÓŁKA SĄ BEZ SZANS.

Nowe artykuły
Elektrownie wiatrowe
Filtry wodne
Fotoogniwa
Kolektory słoneczne
Dofinansowanie do kolektorów słonecznych

PROGRAM NARODOWEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ

Nowy program dopłat do kolektorów jest programem realizowanym we współpracy z bankami w ramach, którego będą udzielane dotacje na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Program dofinansowania do kolektorów przeznaczony jest dla osób fizycznych i dla wspólnot mieszkaniowych.

Jak skorzystać z dotacji i jaka jest wielkość dofinansowania - wszystkie informacje w artykule...Przeczytaj koniecznie.

Jak zbudowany jest kolektor słoneczny

http://www.kotly.pl/ABC_ogrzewania_kolektory_sloneczne.php?artykul=jak_zbudowany_jest_kolektor_slonecznyNiezależnie od rodzaju kolektory słoneczne działają tak samo – energię promieniowania słonecznego zamieniają na użyteczne ciepło wykorzystywane najczęściej do ogrzewania ciepłej wody użytkowej lub też do wspomagania ogrzewania budynku czy podgrzewania wody basenowej. 

Budowa kolektora odgrywa zasadniczy wpływ na jego efektywność pracy. 

Kolektor płaski czy próżniowy?

http://www.kotly.pl/ABC_ogrzewania_kolektory_sloneczne.php?artykul=kolektor_plaski_czy_prozniowyWybierając odpowiedni kolektor warto zwrócić uwagę na jego parametry, czyli ile ciepła słonecznego możemy dzięki nim uzyskać.

Sprawdź kiedy można zastosować kolektor próżniowy, a kiedy płaski.

Kolektory słoneczne - idealne dopasowanie

Corocznie na Ziemię dociera ze Słońca 1500 razy więcej energii niż zużywa się na całym świecie, dlatego urządzenia wykorzystujące darmową energię solarną są przyszłością energooszczędnego budownictwa.

Pompy Ciepła
Gruntowy wymiennik ciepła do wentylacji pomieszczeń

GRUNTOWY POWIETRZNY WYMIENNIK CIEPŁA AWADUKT THERMO FIRMY REHAU DO ENERGOOSZCZĘDNEJ MECHANICZNEJ WENTYLACJI POMIESZCZEŃ Z ODZYSKIEM CIEPŁA.

Ile kosztuje ogrzewanie pompą ciepła?

Często można usłyszeć, że „pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji sposobem ogrzewania”. Jakie są rzeczywiste koszty ogrzewania domu pompą ciepła, z czego składa się i jak pracuje instalacja?

Zapraszam do lektury.

Jak działa pompa ciepła?

Jak działa i co to jest pompa ciepła?  


Jaką pompę ciepła wybrać?

Wybór odpowiedniej pompy zależy od wielu czynników. Jakich? Dowiesz się z tego artykułu.

Różne
Dopasuj dom do swoich potrzeb

Archipelag - projekt domkuNie musisz dopasowywać się do domu – dopasuj dom do swoich potrzeb.

Wybór projektu

Biuro projektowe ARCHIPELAGProjekt gotowy, czy dobry architekt? 

Dom buduje się zwykle raz w życiu, a tylko niewielu inwestorów to ludzie „z branży”. Aby ich przedsięwzięcie było udane muszą podjąć szereg decyzji z dziedzin dotąd mało lub zupełnie nieznanych. Oto krótki przewodnik dla stawiających pierwsze kroki na drodze do własnego domu.          Przeczytaj koniecznie.