Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Biblioteka wiedzy
Nowe artykuły
01. Firma Röben z nową kolekcją cegieł

Roben

Firma Röben z nową kolekcją cegieł

Świeża propozycja firmy Röben to paleta cegieł klinkierowych w czterech kolorach. Cegłom nadano rustykalny charakter.

Dowiedz się więcej...

02. Cegła klinkierowa Yukon od firmy Röben

fot. Röben - cegła klinkierowa Yukon

Czy tradycyjny materiał budowlany może prezentować się elegancko i nowocześnie. Z pewnością tak! Doskonałe parametry techniczne z modną kolorystką oraz odpowiadającym nowoczesnemu budownictwu wyborem formatów – tradycyjnego i wydłużonego -  łączy cegła Yukon marki Röben.

Dowiedz się więcej...

03. Grupa Armatura przejmuje Aquaform !

Aquaform-Grupa Armatura

Nowy 2015 rok Grupa Armatura rozpoczyna z impetem. Pomyślne sfinalizowanie procesu przejęcia Grupy Aquaform zapowiada duże zmiany w działalności firmy i stworzenie w pełni kompleksowej oferty wyposażenia łazienkowego.


Czytaj więcej...

04. Fakty i mity o awariach łazienkowych

Fakty i mity o awariach łazienkowych

Wysoki poziom wilgotności, stały kontakt wyposażenia z twardą wodą, ryzyko niedrożności rur – wszystkie te czynniki, związane ze specyfiką i częstotliwością wykonywanych w łazience czynności, mogą doprowadzić do usterek. Jakie sygnały świadczą o konieczności naprawy i jak zapobiec poważniejszym awariom?

 

Czytaj więcej...

05. Godło Konsumencki Lider Jakości 2014 dla firmy Röben

Godło Konsumencki Lider Jakości 2014 dla firmy Roben

W kolejnej edycji programu „Konsumencki Lider Jakości” firma Röben  otrzymała Złote Godło. W niezależnym badaniu konsumenci ocenili klinkierowe produkty tej marki najwyżej spośród dostępnych na rynku.


Dowiedz się więcej...

06. Nowa kolekcja cegieł marki Röben

fot.Röben - Cegła glazurowana Maduro

Glazurowane cegły o gładkiej, delikatnie błyszczącej powierzchni to najnowsza propozycja producenta. Oferowane w wybranych kolorach dachówek marki Röben będą harmonijnie komponować się z pokryciem dachowym, ale ich możliwości zastosowania są znacznie szersze.

Dowiedz się więcej...

07. Nowe filmy instruktażowe firmy Röben

Roben - ceramika budowlana

Jak wykonać poszczególne prace dekarskie, na co zwrócić uwagę i jak uniknąć najczęściej spotykanych błędów wyjaśniają nowe filmy instruktażowe przygotowane przez firmę Röben.

Zobacz więcej...

08. Energomocni.pl dla budowlanych ekip wykonawczych

Energomocni - logo - moc nagród dla energo-ekip!

Produkty Ytong i Silka jako pierwsze posiadały udogodnienia, które przyspieszały i ulatwiały pracę ekip budowlanych. Rownież obecnie, doceniając rolę wykonawców budowlanych w tworzemiu budownictwa przyszłości, XELLA Polska wystartowała z projektem Energomocni.pl.


Dowiedz się więcej o nowym projekcie firmy Xella Polska...

09. Nowi bajkowi mieszkańcy poddasza

Rolety zaciemniające VELUX & DisneyWyjazd dzieci na wakacje to znakomity moment na zrobienie małego remontu i zakup dodatkowego wyposażenia do pokoi dla najmłodszych. Dzięki najnowszej bajkowej kolekcji rolet zaciemniających VELUX & Disney ulubiony bohater Twojego dziecka może zamieszkać razem z Wami. Będzie to niezapominana niespodzianka po powrocie z letniego wypoczynku.

Dowiedz się więcej...

10. Okno dachowe dla polskiej strefy klimatycznej

Pierwsze certyfikowane okno dla polskiej strefy klimatycznej

Pierwsze certyfikowane okno dachowe dla polskiej strefy klimatycznej !!!

VELUX, światowy lider w produkcji okien dachowych, wprowadził na rynek nowe okno GGU INTEGRA® Solar przeznaczone do domów pasywnych. Jest to pierwsze okno dachowe na rynku z certyfikatem Instytutu Domu Pasywnego dla strefy zimnej, w której położona jest Polska. Jednocześnie charakteryzuje się ono najlepszym na rynku współczynnikiem izolacyjności cieplnej , a także wyjątkowymi walorami użytkowymi.

Koniecznie przeczytaj...

11. Thermalsafe - nowy rdzeń izolacyjny płyt Kingspan

Thermalsafe - nowy rdzeń izolacyjny płyt Kingspan

Zaoszczędź na rachunkach za ogrzewanie !

Inżynierowie firmy Kingspan opracowali nowy rdzeń izolacyjny Thermalsafe do płyt wartswowych Kingspan. Zastosowanie płyt  warstwowych z rdzeniem THERMALsafe pozwala obniżyć koszty energii zużytej na ogrzewanie i chłodzenie nawet o 15 %, w porównaniu z tradycyjnymi płytami na bazie  PUR/PIR.

 

Dowiedz się więcej...

12. Nowości w ofercie Elko-Bis - lidera w produkcji systemów odgromowych

Nowości w ofercie Elko-Bis 2014

Firma Elko-Bis lider wśród producentów systemów odgromowych zaprasza do zapoznania się z nowościami z katalogu 2014!

 

Czytaj więcej...

13. Pustak Thermoziegel z izolacją z wełny mineralnej

Pustak Thermoziegel z wełną mineralnąMateriałom budowlanym stawia się dziś coraz większe wymagania. Muszą być nie tylko długowieczne, wytrzymałe, bezpieczne i zapewniać zdrowy mikroklimat, ale powinny także być wysoce termoizolacyjne, aby budynek był energooszczędny. Dlaczego powinniśmy wybrać pustaki ceramiczne wypełnione wełną mineralną i czym się one charakteryzują ???

Dowiedz się więcej...

14. System automatyki domowej Vitocomfort 200 marki Viessman

 

Viessmman - Vitocomfort 200

Vitocomfort 200 - Uniwersalny system do maksymalnej wydajności, bezpieczeństwa i komfortu.

System automatyki domowej Home Automation Vitocomfort 200 pozwala wygodnie monitorować z domowej centrali urządzenia grzewcze, a także wskazuje i dokumentuje uzysk energii zainstalowanej instalacji solarnej.

Ponadto posiada funkcję regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, może również sterować pracą odbiorników elektrycznych, oświetlenia, sprzętu AGD i kontroluje ich zużycie prądu.

Dowiedz się więcej...

15. Kolekcja płytek klinkierowych Manus

Płytki klinkierowe Manus

Firma Röben przygotowała ciekawą ofertę dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie pragną stworzyć klimatyczne i nietuzinkowe wnętrza w swoim domu.

Płytki klinkierowe to  doskonała alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań we wnętrzach, takich jak tapety czy farby. Zdobywające coraz większą popularność, są nie tylko modne, ale i praktyczne. Można je wykorzystać na całej powierzchni ściany, jej części lub też stworzyć z nich efektowny detal w salonie, holu, kuchni, a nawet w łazience.  

 

Dowiedz się więcej...

16. BAUMIT PROPLUS - Zaprawa klejowa na 5+

Układanie płytekMontaż terakoty czy gresu, z uwagi na niską nasiąkliwość tych materiałów, wymaga zastosowania odpowiedniego kleju. Należy zatem wybrać zaprawę, która dobrze wiązać będzie płytkę z podłożem. Firma Baumit propnouje wykonawcom nową, ulepszoną zaprawę klejową Baumit ProPlus. Specjalnie skomponowany skład mieszanki powoduje, że jest to produkt szczególnie polecany do klejenia gresu i terakoty.

 

Dowiedz się więcej...

17. Nowi partnerzy Galerii Sklepów Internetowych grupy PSB

Galeria sklepów internetowych PSB

Market LOBO ze swoją siedzibą w Poznaniu, to już 20-sty sklep Galerii, działającej w ramach Grupy Polskie Składy Budowlane. Serwis dynamicznie rozwija swoją działalność, angażując kolejnych partnerów PSB do współpracy.

Dowiedz się więcej...

18. Nanoklej do klinkieru Alpol AK 518 opatentowany !

Patent AK 518.jpg

Miło nam poinformować o kolejnym innowacyjnym osiągnięciu firmy Alpol Gips, jakim jest uzyskanie patentu na drugi element systemu klinkierowego tej firmy, tj.: Nanoklej AK 518. Dzięki temu osiągnięciu firma Alpol Gips wyrasta na specjalistę w dziedzinie ochrony klinkieru.

 

Czytaj więcej...

Różne
9 statuetek Top Builder 2014 dla Seleny

banner_960x419_statuetki.jpg11 marca podczas uroczystej gali TopBuilder 2014, miesięcznik „Builder” wręczył statuetki za najbardziej innowacyjne rozwiązania na rynku budowlanym. Aż 9 z nich trafiło do Grupy Marki Selena.

 

Czytaj więcej...

Bilans pary wodnej w budynku jednorodzinnym
Para wodna
Czy można uniknąć zagrzybienia ścian wewnątrz budynku? 

Zapoznaj się z artykułem, którego celem jest obliczeniowe oszacowanie bilansu usuwania z budynku jednorodzinnego pary wodnej w warunkach eksploatacji.

CASHBACK - nowa promocja marki Wiśniowski

wiśniowski cashback

CASHBACK to nowa promocja producenta bram i ogrodzeń marki Wiśniowski.

Kupując jeden lub więcej produktów promocyjnych, otrzymasz za każdy z nich premię w wysokości 150zł.


Dowiedz się więcej...

Certyfikat Najwyższa Jakość Quality International 2012 dla firmy ALPOL

Alpol nanosystem


Nagroda Najwyższa Jakość Quality International 2012 dla firmy ALPOL

Czym się kierować przy wyborze materiału okna dachowego?

Okno połaciowe ROTO - drewnoPrzy wyborze materiału z jakiego jest wykonane okno dachowe należy ustalić miejsce na poddaszu, które zamierzamy doświetlić. Ważne jest, czy jest to pokój dzienny lub sypialnia, czy może też łazienka lub kuchnia.

Sprawdź, czym kierować się przy wyborze materiału okna dachowego.

Drzwi przesuwne - praktyczne rozwiązanie dla nietypowej przestrzeni

Drzwi przesuwne - Zakład Stolarki Budowlanej CALDrzwi przesuwne to rozwiązanie coraz częściej stosowane w aranżacji wnętrz. Usprawniają one korzystanie z przestrzeni, a w przypadku niewielkiego metrażu poprawiają funkcjonalność mieszkania.

Instalacja odgromowa - konieczność czy wybór

Instalacja odgromowa - piorunochronBurza jest widowiskowym zjawiskiem. Aby być jej bezpiecznym obserwatorem, warto zabezpieczyć dom przed jej skutkami. Instalacja odgromowa, przejmująca prąd piorunowy i odprowadzająca go do ziemi, czyli popularny piorunochron, skutecznie ochroni nas i nasze mienie przed żywiołem.

Przeczytaj artykuł i dokonaj wyboru.

Inteligentne okna do poddaszy

Inteligentne okna do poddaszy - VELUX

Okna sterowane elektrycznie, najwyższy komfort obsługi:

Sterowanie jednym lub wieloma oknami z każdego miejsca w domu,
Automatyczne zamykanie okna w przypadku pierwszych oznak deszczu,
Programowanie otwierania i zamykania wszystkich okien i rolet.....

PROMOCJA! - Wybierz okna z Przewodnikiem VELUX, odwiedź dobre składy budowlane, dokonaj zakupu w terminie 01.07-31.10.2012 i uzyskaj częściowy zwrot kosztów.

Kliknij a dowiesz się co zyskujesz!!!

Koniecznie przeczytaj.

Jak dobierać rozmiar okien dachowych do poddasza?

Okna połaciowe w zestawie

Zastosowanie inteligentnych rozwiązań technicznych wpływa na podniesienie komfortu mieszkania na poddaszu - z dużą ilością światła, swobodnym dostępem do okna oraz nieograniczonym widokiem.

Sprawdź, jak dobrać rozmiar okien dachowych?

LIDER ODPOWIEDZIALNEGO BIZNESU 2012 dla firmy VELUX


VELALUX - Lider odpowiedzialnego biznesu 2012VELUX wśród Liderów Odpowiedzialnego Biznesu 2012. GRATULUJEMY!!!

Lumina 2 - nowa seria osprzętu podtynkowego

lumina 2 - Ekonomiczny minimalizm

Lumina 2 jest to nowa seria osprzętu elektroinstalacyjnego marki Hager. Stanowi ona odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku wymagającego optymalnych rozwiązań ekonomicznych, gdzie atrakcyjność cenowa staje się najistotniejszym czynnikiem decydującym o zakupie. Gwarantuje ona realizację podstawowych funkcji w instalacji elektrycznej przy zapewnieniu wysokiego standardu mechanizmów. Gniazda i łączniki serii lumina 2 są przeznaczone do montażu podtynkowego w tradycyjnych puszkach podtynkowych w nowych i remontowanych obiektach.

 

Czytaj więcej...

Mineralne płyty MULTIPOR do ocieplania od wewnątrz na liście LEME

Multipor

Płyty mineralne MULTIPOR do ocieplania od wewnątrz znalazły się na liście LEME, stworzonej przez Program Finansowania polSEFF.

Dla małych i średnich firm, które chcą inwestować w technologie energooszczędne, zastosowanie płyt MULTIPOR będzie elementem branym pod uwagę przy ustalaniu warunków kredytowania.

Niższe ceny na materiały budowlane Silka i Ytong

Ytong forte


Xella Polska, producent materiałów budowlanych Silka i Ytong, od początku 2014 roku wprowadziła nowy cennik na swoje produkty.


Nowe białe farby do wnętrz marki ATLAS

ATLAS - profarba


Z początkiem marca 2014 roku firma ATLAS poszerza swój asortyment o nowe białe farby wewnętrzne. EcoFarba, OptiFarba
i ProFarba są komplementarne wobec istniejącego asortymentu do wykończenia ścian i sufitów. To odpowiedź marki ATLAS na realne potrzeby fachowców i inwestorów, poszukujących jakości i elegancji.

Nowe drzwi wewnętrzne ARCO Alu

Drzwi ARCO AluPrzełamywanie schematów w aranżacji wnętrz i zaskakujące połączenia są teraz bardzo modne. Podążając za tymi tendencjami oraz dynamicznie zmieniającymi się gustami klientów lubelska firma POL-SKONE wprowadziła do swojej oferty nową kolekcję drzwi ARCO Alu. Modele te charakteryzują się minimalistycznym designem i niebanalnym połączeniem naturalnej kolorystyki drewna z elegancją aluminiowego dekoru. 

 

Czytaj więcej...

Nowość - klej do parkietów PB-880 marki Artelit

Klej do parkietu PB-880

Firma Selena S.A. poszerza swoją ofertę klejów do parkietu o 2-składnikowy klej poliuretanowy ARTELIT PB-880.

Dowiedz się więcej na temat nowego produktu marki ARTELIT.

Próg termiczny

Firma CALCiepłe drzwi z ciepłym progiem.

Odpowiednia ochrona cieplna budynku wymaga wysokiej dbałości o prawidłowe zabezpieczenie newralgicznych punktów elewacji. Jednym z elementów, które pozytywnie wpływają na ogólną termoizolacyjność budynku jest przystosowany do tych wymagań próg w drzwiach zewnętrznych.

Wybierz wełnę Rockwool i odbierz tynk za złotówkę !

Wełna Rockwool

24 marca ruszyła nowa promocja ROCKWOOL skierowana do klientów indywidualnych. Inwestorzy, którzy planują w tym roku budowę domu lub docieplenie elewacji, mogą skorzystać z wyjątkowej okazji. Każdy, kto wybierze skalną wełnę ROCKWOOL, otrzyma kupon na tynk mineralny za złotówkę.

 

Dowiedz się więcej...

Wybór roku 2014 - wanna Virginia

Roca - wanna virginiaIdealne proporcje, minimalistyczny design oraz wykonanie z najwyższej klasy akrylu – te cechy sprawiały, że Virginia okazała się bezkonkurencyjną na polskim rynku wanien. To model, który nigdy nie wychodzi z mody, a nagroda dowodzi, że firma Roca oferuje najlepsze rozwiązania w każdej kategorii łazienkowej. Podczas XIII. edycji konkursu „Łazienka – Wybór Roku 2014” jej walory doceniło profesjonalne jury złożone z architektów, projektantów i dziennikarzy.

 

Dowiedz się więcej na temat wanny 2014 roku...

Przepisy prawne
Forma Projektu Budowlanego Rozporządzenie z dnia 3 lipca 2003r

Rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.

Nowe warunki techniczne 2014

Projekty domów Archipelag - Flo IIOd stycznia 2014r. zaczęły obowiązywać nowe warunki techniczne dotyczące budynków oraz ich usytuowania. Nowe przepisy zwracają uwagę głównie na budownictwo energooszczędne. Mają one na celu upowszechnić budowę domów o niskim zużyciu energii. Zmiany te wynikają z Dyrektywy Unijnej 2010/3/UE. Wg nowych przepisów do 2021 roku współczynnik zużycia energii ma być na poziomie bliskim zeru.

Dowiedz się więcej....

Oddanie budynku do użytkowania

Prawo budowlane stanowi, że po zakończeniu budowy domu inwestor powinien, zależnie od nałożonych w pozwoleniu na budowę obowiązków, zgłosić obiekt do użytkowania albo uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Dowiedz się, jakie dokumenty są potzrebne w przypadku zakończenia budowy domu.

Ogrodzenie w świetle prawa

Brama firmy WiśniowskiCO NA TEMAT OGRODZENIA MÓWI POLSKIE PRAWO BUDOWLANE?

Pozwolenie na budowę

Sprawdź jakie dokumenty są potrzebne, aby uzyskać pozwolenie na budowę i gdzie należy je złożyć?

Założenia do umowy o roboty budowlane

ParagrafUmowa o roboty budowlane to wyspecjalizowany rodzaj umowy o dzieło. Posiada zresztą podstawowe cechy umowy o dzieło. Na czym polegają więc różnice?

Dowiesz się z porady.