Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Biblioteka wiedzy
BAUMIT PROPLUS - Zaprawa klejowa na 5+

Baumit ProPlusMontaż terakoty czy gresu, z uwagi na niską nasiąkliwość tych materiałów, wymaga zastosowania odpowiedniego kleju. Należy zatem wybrać zaprawę, która dobrze wiązać będzie płytkę z podłożem. Firma Baumit propnouje wykonawcom nową, ulepszoną zaprawę klejową Baumit ProPlus. Specjalnie skomponowany skład mieszanki powoduje, że jest to produkt szczególnie polecany do klejenia gresu i terakoty.

 

Dowiedz się więcej...

Bilans pary wodnej w budynku jednorodzinnym
Para wodna
Czy można uniknąć zagrzybienia ścian wewnątrz budynku? 

Zapoznaj się z artykułem, którego celem jest obliczeniowe oszacowanie bilansu usuwania z budynku jednorodzinnego pary wodnej w warunkach eksploatacji.

Czym się kierować przy wyborze materiału okna dachowego?

Okno połaciowe ROTO - drewnoPrzy wyborze materiału z jakiego jest wykonane okno dachowe należy ustalić miejsce na poddaszu, które zamierzamy doświetlić. Ważne jest, czy jest to pokój dzienny lub sypialnia, czy może też łazienka lub kuchnia.

Sprawdź, czym kierować się przy wyborze materiału okna dachowego.

Drzwi przesuwne - praktyczne rozwiązanie dla nietypowej przestrzeni

Drzwi przesuwne - Zakład Stolarki Budowlanej CALDrzwi przesuwne to rozwiązanie coraz częściej stosowane w aranżacji wnętrz. Usprawniają one korzystanie z przestrzeni, a w przypadku niewielkiego metrażu poprawiają funkcjonalność mieszkania.

Fakty i mity o awariach łazienkowych

Fakty i mity o awariach łazienkowych

Wysoki poziom wilgotności, stały kontakt wyposażenia z twardą wodą, ryzyko niedrożności rur – wszystkie te czynniki, związane ze specyfiką i częstotliwością wykonywanych w łazience czynności, mogą doprowadzić do usterek. Jakie sygnały świadczą o konieczności naprawy i jak zapobiec poważniejszym awariom?

 

Czytaj więcej...

Instalacja odgromowa - konieczność czy wybór

Instalacja odgromowa - piorunochronBurza jest widowiskowym zjawiskiem. Aby być jej bezpiecznym obserwatorem, warto zabezpieczyć dom przed jej skutkami. Instalacja odgromowa, przejmująca prąd piorunowy i odprowadzająca go do ziemi, czyli popularny piorunochron, skutecznie ochroni nas i nasze mienie przed żywiołem.

Przeczytaj artykuł i dokonaj wyboru.

Inteligentne okna do poddaszy

Inteligentne okna do poddaszy - VELUX

Okna sterowane elektrycznie, najwyższy komfort obsługi:

Sterowanie jednym lub wieloma oknami z każdego miejsca w domu,
Automatyczne zamykanie okna w przypadku pierwszych oznak deszczu,
Programowanie otwierania i zamykania wszystkich okien i rolet.....

PROMOCJA! - Wybierz okna z Przewodnikiem VELUX, odwiedź dobre składy budowlane, dokonaj zakupu w terminie 01.07-31.10.2012 i uzyskaj częściowy zwrot kosztów.

Kliknij a dowiesz się co zyskujesz!!!

Koniecznie przeczytaj.

Jak dobierać rozmiar okien dachowych do poddasza?

Okna połaciowe w zestawie

Zastosowanie inteligentnych rozwiązań technicznych wpływa na podniesienie komfortu mieszkania na poddaszu - z dużą ilością światła, swobodnym dostępem do okna oraz nieograniczonym widokiem.

Sprawdź, jak dobrać rozmiar okien dachowych?

Kolekcja płytek klinkierowych Manus

Płytki klinkierowe Manus

Firma Röben przygotowała ciekawą ofertę dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie pragną stworzyć klimatyczne i nietuzinkowe wnętrza w swoim domu.

Płytki klinkierowe to  doskonała alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań we wnętrzach, takich jak tapety czy farby. Zdobywające coraz większą popularność, są nie tylko modne, ale i praktyczne. Można je wykorzystać na całej powierzchni ściany, jej części lub też stworzyć z nich efektowny detal w salonie, holu, kuchni, a nawet w łazience.  

 

Dowiedz się więcej...

Lumina 2 - nowa seria osprzętu podtynkowego

lumina 2 - Ekonomiczny minimalizm

Lumina 2 jest to nowa seria osprzętu elektroinstalacyjnego marki Hager. Stanowi ona odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku wymagającego optymalnych rozwiązań ekonomicznych, gdzie atrakcyjność cenowa staje się najistotniejszym czynnikiem decydującym o zakupie. Gwarantuje ona realizację podstawowych funkcji w instalacji elektrycznej przy zapewnieniu wysokiego standardu mechanizmów. Gniazda i łączniki serii lumina 2 są przeznaczone do montażu podtynkowego w tradycyjnych puszkach podtynkowych w nowych i remontowanych obiektach.

 

Czytaj więcej...

Mineralne płyty MULTIPOR do ocieplania od wewnątrz na liście LEME

Multipor

Płyty mineralne MULTIPOR do ocieplania od wewnątrz znalazły się na liście LEME, stworzonej przez Program Finansowania polSEFF.

Dla małych i średnich firm, które chcą inwestować w technologie energooszczędne, zastosowanie płyt MULTIPOR będzie elementem branym pod uwagę przy ustalaniu warunków kredytowania.

Nowe białe farby do wnętrz marki ATLAS

ATLAS - profarba


Z początkiem marca 2014 roku firma ATLAS poszerza swój asortyment o nowe białe farby wewnętrzne. EcoFarba, OptiFarba
i ProFarba są komplementarne wobec istniejącego asortymentu do wykończenia ścian i sufitów. To odpowiedź marki ATLAS na realne potrzeby fachowców i inwestorów, poszukujących jakości i elegancji.

Nowe drzwi wewnętrzne ARCO Alu

Drzwi ARCO AluPrzełamywanie schematów w aranżacji wnętrz i zaskakujące połączenia są teraz bardzo modne. Podążając za tymi tendencjami oraz dynamicznie zmieniającymi się gustami klientów lubelska firma POL-SKONE wprowadziła do swojej oferty nową kolekcję drzwi ARCO Alu. Modele te charakteryzują się minimalistycznym designem i niebanalnym połączeniem naturalnej kolorystyki drewna z elegancją aluminiowego dekoru. 

 

Czytaj więcej...

Nowi bajkowi mieszkańcy poddasza

Rolety zaciemniające VELUX & DisneyWyjazd dzieci na wakacje to znakomity moment na zrobienie małego remontu i zakup dodatkowego wyposażenia do pokoi dla najmłodszych. Dzięki najnowszej bajkowej kolekcji rolet zaciemniających VELUX & Disney ulubiony bohater Twojego dziecka może zamieszkać razem z Wami. Będzie to niezapominana niespodzianka po powrocie z letniego wypoczynku.

Dowiedz się więcej...

Nowość - klej do parkietów PB-880 marki Artelit

Klej do parkietu PB-880

Firma Selena S.A. poszerza swoją ofertę klejów do parkietu o 2-składnikowy klej poliuretanowy ARTELIT PB-880.

Dowiedz się więcej na temat nowego produktu marki ARTELIT.

Okno dachowe dla polskiej strefy klimatycznej

Pierwsze certyfikowane okno dla polskiej strefy klimatycznej

Pierwsze certyfikowane okno dachowe dla polskiej strefy klimatycznej !!!

VELUX, światowy lider w produkcji okien dachowych, wprowadził na rynek nowe okno GGU INTEGRA® Solar przeznaczone do domów pasywnych. Jest to pierwsze okno dachowe na rynku z certyfikatem Instytutu Domu Pasywnego dla strefy zimnej, w której położona jest Polska. Jednocześnie charakteryzuje się ono najlepszym na rynku współczynnikiem izolacyjności cieplnej , a także wyjątkowymi walorami użytkowymi.

Koniecznie przeczytaj...

Próg termiczny

Firma CALCiepłe drzwi z ciepłym progiem.

Odpowiednia ochrona cieplna budynku wymaga wysokiej dbałości o prawidłowe zabezpieczenie newralgicznych punktów elewacji. Jednym z elementów, które pozytywnie wpływają na ogólną termoizolacyjność budynku jest przystosowany do tych wymagań próg w drzwiach zewnętrznych.

Pustak Thermoziegel z izolacją z wełny mineralnej

Pustak Thermoziegel z wełną mineralnąMateriałom budowlanym stawia się dziś coraz większe wymagania. Muszą być nie tylko długowieczne, wytrzymałe, bezpieczne i zapewniać zdrowy mikroklimat, ale powinny także być wysoce termoizolacyjne, aby budynek był energooszczędny. Dlaczego powinniśmy wybrać pustaki ceramiczne wypełnione wełną mineralną i czym się one charakteryzują ???

Dowiedz się więcej...

Thermalsafe - nowy rdzeń izolacyjny płyt Kingspan

Thermalsafe - nowy rdzeń izolacyjny płyt Kingspan

Zaoszczędź na rachunkach za ogrzewanie !

Inżynierowie firmy Kingspan opracowali nowy rdzeń izolacyjny Thermalsafe do płyt wartswowych Kingspan. Zastosowanie płyt  warstwowych z rdzeniem THERMALsafe pozwala obniżyć koszty energii zużytej na ogrzewanie i chłodzenie nawet o 15 %, w porównaniu z tradycyjnymi płytami na bazie  PUR/PIR.

 

Dowiedz się więcej...

Nowe artykuły
01. Beckers Designer Collection - The Art of Life

Beckers Designer Collection - fot.Beckers

Beckers Designer Collection - The Art of Life

Styl skandynawski to nie tylko design. To FILOZOFIA DOBREGO MIESZKANIA, oparta na dobrym samopoczuciu domowników. Aby ułatwić wybór odpowiednich kolorów miłośnikom wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim firma Beckers stworzyła nową kolekcję farb.

Dowiedz się więcej....

02. Nowa linia produktów ATLAS dla Twojego domu

Atlas - logoDO CZYSZCZENIA, IMPREGNACJI I PIELĘGNACJI - NOWA LINIA PRODUKTÓW ATLAS DLA TWOJEGO DOMU

Czyszczenie, impregnacja i pielęgnacja powierzchni to wyzwania, z którymi zmagają się inwestorzy, którzy pragną przez długi czas cieszyć się pięknym wyglądem wnętrz. Dziś środki do czyszczenia, impregnacji i pielęgnacji oferuje ATLAS, który na rynek wprowadził właśnie linię 15 produktów. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie czystości oraz wyjątkowego wyglądu powierzchni w domowym zaciszu.

Dowiedz się więcej...

03. Piękny dach na rąbek z oknami dachowymi VELUX

Nowy kołnierz VELUX EDQOd lutego br. do szerokiej oferty firmy VELUX dołączy nowy kołnierz VELUX EDQ przeznaczony do montażu okien do poddaszy w dachach krytych blachą na rąbek. Jest to unikalne na rynku rozwiązanie o wyjątkowej estetyce oraz szczelności. Każdy dekarz z łatwością wkomponuje nowy produkt w pokrycie, bo jego instalacja jest niezwykle prosta.

Czytaj dalej....

04. Ważne korzyści,które da Ci ocieplenie domu !

Wełna Skalna Rockwool

Budujesz lub remontujesz dom? Odpowiednia izolacja budynku to same długoterminowe korzyści dla portfela, zdrowia i bezpieczeństwa całej rodziny. Zobacz, jak ocieplenie domu wełną skalną Rockwool wpływa na komfort codziennego życia.

Dowiedz się więcej...

05. Berker W.1 - nowoczesna seria o stopniu ochrony IP55

Berker W.1

Berker W.1 to seria posiadająca stopień ochrony IP55, dlatego jest odpowiednim rozwiązaniem w miejscach, w których instalacja elektryczna narażona jest na bezpośrednie działanie wody. Łączniki i gniazda w tonacji aluminium doskonale prezentują się na tle szerokiej gamy modnych materiałów elewacyjnych – cegły klinkierowej, betonu architektonicznego czy drewnianych paneli. Innowacyjny design produktów Berker W.1 podkreśla dodatkowo opcjonalne podświetlenie ramki chłodnym światłem o niebieskiej barwie.

Dowiedz się więcej...


06. Firma Röben z nową kolekcją cegieł

Roben

Firma Röben z nową kolekcją cegieł

Świeża propozycja firmy Röben to paleta cegieł klinkierowych w czterech kolorach. Cegłom nadano rustykalny charakter.

Dowiedz się więcej...

07. Cegła klinkierowa Yukon od firmy Röben

fot. Röben - cegła klinkierowa Yukon

Czy tradycyjny materiał budowlany może prezentować się elegancko i nowocześnie. Z pewnością tak! Doskonałe parametry techniczne z modną kolorystką oraz odpowiadającym nowoczesnemu budownictwu wyborem formatów – tradycyjnego i wydłużonego -  łączy cegła Yukon marki Röben.

Dowiedz się więcej...

08. Grupa Armatura przejmuje Aquaform !

Aquaform-Grupa Armatura

Nowy 2015 rok Grupa Armatura rozpoczyna z impetem. Pomyślne sfinalizowanie procesu przejęcia Grupy Aquaform zapowiada duże zmiany w działalności firmy i stworzenie w pełni kompleksowej oferty wyposażenia łazienkowego.


Czytaj więcej...

09. Nowa kolekcja cegieł marki Röben

fot.Röben - Cegła glazurowana Maduro

Glazurowane cegły o gładkiej, delikatnie błyszczącej powierzchni to najnowsza propozycja producenta. Oferowane w wybranych kolorach dachówek marki Röben będą harmonijnie komponować się z pokryciem dachowym, ale ich możliwości zastosowania są znacznie szersze.

Dowiedz się więcej...

10. Nowe filmy instruktażowe firmy Röben

Roben - ceramika budowlana

Jak wykonać poszczególne prace dekarskie, na co zwrócić uwagę i jak uniknąć najczęściej spotykanych błędów wyjaśniają nowe filmy instruktażowe przygotowane przez firmę Röben.

Zobacz więcej...