Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
09. Połączenie bieli i drewna w łazience

Trendy związane z ekologią i zdrowiem a także potrzeba zwolnienia tempa życia przekładają się na wygląd naszych mieszkań i domów. Stąd powrót do korzeni, czyli wykorzystywanie jak największej ilości produktów naturalnych oraz spokój i minimalizm w naszych wnętrzach.
fot.meble Aquaform , dąb i biel

Aquaform, wiodący polski producent kabin prysznicowych, mebli łazienkowych, wanien, brodzików i parawanów nawannowych, w odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby klientów oferuje kilka kolekcji mebli łazienkowych w świeżym połączeniu bieli z drewnem. Nawiązanie do przyrody poprzez zastosowanie w pomieszczeniu naturalnych barw i czystych, prostych form daje wrażenie harmonii, spokoju i z pewnością może sprawić, że nasz odpoczynek w takich wnętrzach stanie się przyjemnością.

Jak prawdziwe drewno

Najczęściej wykorzystywanym motywem okleiny jest dąb oraz legno jasne i legno ciemne, czyli jasne i ciemne odcienie drewna. Drewno dębowe ma długą tradycję w polskim meblarstwie, charakteryzuje się pięknym wyglądem i kojarzone jest z trwałością i siłą, stąd duża popularność nie tylko tego surowca, ale również motywu dębu, np. na okleinie mebli. Płyta meblowa Aquaform w kolorze dębu została wykonana w nowoczesnej technologii, jest to płyta 3D o strukturze synchronicznej, która perfekcyjnie odzwierciedla fakturę drewna. Słoje i sęki wyglądają jak w drewnie naturalnym, co można poczuć przejeżdżając dłonią po meblu. Struktura synchroniczna polega na zastosowaniu trójwymiarowej rzeźby powierzchni, zgodnej z wzorem drewna widocznym na płycie – im wyraźniejszy wzór włókien drewna, tym głębsza jest faktura powierzchni. Dzięki temu meble wykonane z tej płyty do złudzenia przypominają prawdziwe drewno.

Klienci mogą wybrać pojedyncze meble lub całe zestawy w bieli połączonej z drewnem z kolekcji Merida, Ramos Standard i Ramos Evolution.

Merida

Kolekcja Merida to proste szafki podumywalkowe w formie konsoli pojedynczej, asymetrycznej lub podwójnej, wysoka szafka wisząca i lustro, a nawet przybornik na kółkach, który może zmieniać swoją funkcję i miejsce w zależności od potrzeb użytkowników. Meble Merida są eleganckie i nowoczesne, a przy tym, dzięki swoim kompaktowym wymiarom, bardzo funkcjonalne i odpowiednie nawet do niewielkich łazienek. Występują w połączeniach bieli z dębem i bieli z legnem jasnym.

Ramos Standard i Ramos Evolution

W zestawach Ramos Standard i Ramos Evolution znajdziemy szafki podumywalkowe w różnych szerokościach, szafki wysokie w formie słupków oraz lustra. Te dwie kolekcje różnią się jedynie górną linią drzwi szafek – w Standard linia jest prosta, w Evolution – pod kątem, co sprawia, że ta wydaje się bardziej nowoczesna. Ponieważ elementy drewna są głównie po bokach szafek i warto je wyeksponować, meble te świetnie prezentują się w większych łazienkach, w których można sobie pozwolić na „luźniejsze” umiejscowienie poszczególnych mebli. Aby meble ładnie się prezentowały, warto na ścianach i podłodze łazienki również zastosować naturalne kolory, jak biel, beż lub imitacja kamienia. Kolekcje mebli Ramos Standard i Ramos Evolution są dostępne w kombinacji bieli z trzema odcieniami drewna: dąb, legno jasne i legno ciemne.

fot.Aquaform Ramos Evolution

fot.Aquaform Ramos Standard

 

Płytki imitujące drewno

Ciekawym rozwiązaniem może być także zastosowanie płytek w bieli oraz imitujących drewno na ścianie lub podłodze łazienki. Aby płytki ścienne mogły być dobrze wyeksponowane, warto zastanowić się nad kabiną prysznicową wykonaną z przejrzystego szkła. Modele Verre Line lub Sol de luxe, składające się ze sporych rozmiarów tafli, pozwalają zaakcentować niebanalne płytki, dodatkowo powiększając optycznie łazienkę o niewielkich wymiarach. 

fot.Aquaform kabina Sol de luxe fot.Aquaform kabina Verra Line

 

Wszystkie produkty Aquaform są do nabycia w sklepach specjalistycznych na terenie całej Polski. Pełna lista punktów dystrybucyjnych dostępna jest na stornie internetowej Aquaform.

 

Źródło:  GlobalBrand Institute

Autor: BONITAS