Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Nowe białe farby do wnętrz marki ATLAS

ATLAS - profarba

Z początkiem marca 2014 roku firma ATLAS poszerza swój asortyment  wprowadzając nowe białe farby wewnętrzne. EcoFarba, optiFarba i proFarba, komplementarne wobec istniejącego asortymentu do wykończenia ścian i sufitów, są odpowiedzą na realne potrzeby fachowców i inwestorów, poszukujących jakości i elegancji.


- Nasze trzy białe farby to naturalny krok w rozwoju portfolio – mówi Jacek Bik, Kierownik Grupy Produktowej Ściany i Dekoracje. – Jeżeli chodzi o wykończenie ścian i sufitów, naszym klientom oferujemy od dawna profesjonalne grunty, gładzie, zaprawy naprawcze i tynkarskie.  Wprowadzenie do oferty farb wewnętrznych, będących ostateczną powłoką wykończeniową, komplementarnych wobec innych produktów marki ATLAS, było jedynie kwestią czasu. Obecnie, zarówno inwestorzy, jak i wykonawcy, mogą korzystać z jeszcze pełniejszej gamy rozwiązań ATLASA.


ATLAS ecoFarba jest farbą akrylową. Wysoce wydajna i dobrze kryjąca, tworzy perfekcyjnie gładkie matowe wykończenie, maskujące niedoskonałości podłoża. Śnieżnobiała powłoka o wysokiej paroprzepuszczalności umożliwia swobodne „oddychanie ścian”. Ogromną zaletą ecoFarby jest bardzo niewielka zawartość LZO – siedmiokrotnie niższa od dopuszczonej w polskiej normie.

Drugą farbą wewnętrzną do ścian i sufitów, jest lateksowa farba ATLAS optiFarba. Bardzo dobra siła krycia i odporność na zmywanie oraz działanie promieni UV (nie wybłyszcza się, nie traci koloru), zapewniają trwałą powłokę o eleganckim, matowym wykończeniu. Podobnie jak ecoFarba, optiFarba jest paroprzepuszczalna. Efekt tiksotropowy sprawia, że produkt łatwo rozprowadza się po powierzchni (zarówno ścianach, jak i sufitach) i nie skapuje z narzędzi. Ekologiczna i przyjazna środowisku, posiada znikomą, bliską zeru zawartość LZO (trzydziestokrotnie niższą od dopuszczonej w polskiej normie).  

Lateksowa ATLAS proFarba jest wysoce odporna na zmywanie i szorowanie, a także promienie UV (nie żółknie), dzięki czemu jej śnieżnobiała, matowa powłoka na długie lata zdobi wnętrza. Jest polecana do pomieszczeń, w których ściany wymagają częstego mycia, np. pokojów dziecięcych, przedpokojów, kuchni. Unikalna receptura sprawia, że utworzony film jest perfekcyjnie gładki, nawet na niedoskonałych podłożach. ATLAS proFarba charakteryzuje się znakomitą siłą krycia, co przyspiesza prace wykończeniowe, a efekt tiksotropii – ułatwia aplikację: farba idealnie się rozprowadza i nie kapie, co pozwala zachować czystość w miejscu pracy. Tak, jak eco- i optiFarba, produkt jest paroprzepuszczalny.

Wszystkie trzy farby zostały przetestowane pod kątem aplikacji metodą natryskową. Są rekomendowane przez Graco, producenta urządzeń do natrysku hydrodynamicznego. To dodatkowy atut, usprawniający pracę wykonawcy i realizację projektu inwestora, zwłaszcza przy dużych powierzchniach. Produkty są dostępne w sprzedaży od marca.

Autor: "Atlas" Sp. z o.o.