Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Inteligentne okna do poddaszy

Logo VeluxInteligentne okna do poddaszy INTEGRA®

System sterowania io-homecontrol® oferuje możliwość kontrolowania wszystkich okien do poddaszy, akcesoriów przeciwsłonecznych, a także wielu innych produktów w Twoim domu za pomocą jednego pilota zdalnego sterowania. To rozwiązanie inteligentnego domu, nie wymaga okablowania, a produkty można dodawać do systemu w każdym momencie jego użytkowania.

Inteligentne okna do poddaszy - VELUX

Okna do poddaszy INTEGRA® są fabrycznie wyposażone w elektryczny system sterowania, w którego skład wchodzą: sterownik wielofunkcyjny, silnik do otwierania okna, czujnik deszczu i uniwersalny pilot zdalnego sterowania. Okna VELUX INTEGRA® dostępne są w dwóch standardach wykończenia: GGL INTEGRA® – wykonane z drewna sosnowego, trzykrotnie impregnowanego i lakierowanego, oraz GGU INTEGRA® – wykonane w technologii rdzenia drewnianego pokrywanego ciśnieniowo poliuretanem. Te drugie są szczególnie rekomendowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, jak kuchnie lub łazienki, a także do nowoczesnych aranżacji. Okna elektryczne wyposażone są w szybę bezpieczną energooszczędną z powłoką łatwozmywalną, która w przypadku stłuczenia nie rozsypie się na drobne kawałki, ale pozostanie w ramie okna.

Inteligentne okna do poddaszy - VELUX

Inteligentne okna do poddaszy - VELUX

Prosty montaż i autoprogramowanie

Okna elektryczne INTEGRA® montuje się tak samo jak wszystkie okna do poddaszy VELUX. Nie jest wymagana fachowa pomoc elektryka. Wystarczy podłączyć przewód zasilający okna do gniazdka o napięciu 220V. Wtedy system automatycznie zaprogramuje się, wprowadzając w ciągu kilku minut do pamięci pilota wszystkie zainstalowane okna i inne podłączone do niego akcesoria elektryczne, jak rolety, żaluzje lub markizy. Z zalet okien INTEGRA® mogą również korzystać użytkownicy standardowych okien VELUX, na których można zainstalować elektryczne zestawy adaptacyjne KMX 100 lub KMX 200.

Inteligentny dom z io-homecontrol®

Okna INTEGRA® działają w systemie io-homecontrol®, który jest kompleksowym rozwiązaniem automatyki dla całego domu. Pozwala na sterowanie jednym pilotem wieloma urządzeniami pochodzącymi od różnych producentów: bramą garażową lub wjazdową, ogrzewaniem, drzwiami wejściowymi czy oknami do poddaszy. Technologia io-homecontrol® gwarantuje komfort mieszkania, bezpieczeństwo i oszczędność energii. Obecnie swoje produkty w tej technologii oferują takie firmy jak: Honeywell, Niko, Somfy, VELUX, Groupe Atlantic, Assa Abloy, Ciat, Renson, Window Master, Overkiz, Secuyou. System charakteryzuje: wysoki poziom bezpieczeństwa, dwukierunkowa komunikacja oparta na falach radiowych, automatyczne przestrajanie się na inna częstotliwość w przypadku zakłóceń. To wszystko sprawia, że system jest wyjątkowo funkcjonalny. Zasięg pilota w domu to około 30 metrów, a w przestrzeni otwartej około 300 metrów. Po wykonaniu zadania na pilocie pojawia się zawsze informacja zwrotna. W każdej chwili można sprawdzić jaki jest bieżący status urządzeń, na przykład czy okna i rolety z domu są zamknięte.

Zaprogramowane dla wygodnych

Inteligentne okna, żaluzje, rolety zewnętrzne mogą zostać tak zaprogramowane, abyś zawsze cieszył się świeżym powietrzem i światłem o natężeniu dostosowanym do twoich potrzeb lub nastroju. Pilot io-homecontrol® może obsługiwać aż 200 urządzeń i 8 indywidualnych programów użytkowych. Gdy urządzeniom nadasz własne nazwy, obsługa będzie niezwykle prosta. Można zaprogramować wietrzenie wnętrza o określonej godzinie lub automatyczne zamykanie rolet po zmroku, a odsłanianie o świcie. Nie musisz martwić się skutkami nagłego deszczu, bo okna VELUX zamkną się automatycznie, kiedy tylko spadnie pierwsza kropla. Przy pomocy adaptera KRD100 podłączysz do systemu dowolne urządzenie elektryczne np.: lampkę lub telewizor. Stosując czujniki temperatury i nasłonecznienia, sterujące automatycznie oknem i roletami zimą zaoszczędzisz na ogrzewaniu, a latem obniżysz temperaturę wnętrza.

 

 

 

 


Autor: VELUX Polska Sp. z o.o.