Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Czym się kierować przy wyborze materiału okna dachowego?

Okna zamontowane w dachu są najlepszym sposobem doświetlenia poddasza.

Mogą one przepuszczać do 1,8 razy więcej światła niż tradycyjne okna w ścianie szczytowej lub w lukarnie. Dają dużą swobodę w doświetlaniu pomieszczeń: można je montować w różnych miejscach dachu, pojedynczo i w zespoleniach. Ich powierzchnia powinna być dobrana do wielkości pomieszczenia - 1m² szyby jest w stanie oświetlić 8 -12 m² poddasza. Przy wyborze materiału z jakiego jest wykonane okno dachowe należy ustalić miejsce na poddaszu, które zamierzamy doświetlić. Ważne jest, czy jest to pokój dzienny lub sypialnia, czy może też łazienka lub kuchnia.

Okna z drewna wymagają tym częstszej, okresowej konserwacji lakieru, im wyższa wilgotność występuje w pomieszczeniu. Biorąc to pod uwagę, do łazienki, kuchni, czy też pralni warto zastosować okna z PVC w kolorze białym lub w okleinie drewnopodobnej, które idealnie komponują się z elementami pomieszczenia, takimi jak: boazeria, krokwie lub parkiet. W pomieszczeniach pozostałych, w których występuje dużo niższa wilgotność powietrza, możemy zamontować zarówno okna z drewna, jak i okna z PVC.

Okno połaciowe ROTO - drewnoOkno połaciowe ROTO - drewno Okno połaciowe ROTO - drewno

Okno połaciowe ROTO - białeOkno połaciowe ROTO - białe  Okno połaciowe ROTO - białe 

Autor: Roto Frank Okna Dachowe Sp. z o.o.