Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
07. Cegła klinkierowa Yukon od firmy Röben

fot. Röben - cegła klinkierowa YukonCzy tradycyjny materiał budowlany może prezentować się elegancko i nowocześnie. Z pewnością tak! Doskonałe parametry techniczne z modną kolorystką oraz odpowiadającym nowoczesnemu budownictwu wyborem formatów – tradycyjnego i wydłużonego -  łączy cegła Yukon marki Röben.

Stylowe domy wykonane z cegły klinkierowej coraz częściej zmieniają swoje oblicze. To już nie tylko tradycyjne odcienie czerwieni, ale także chłodne i ciemne barwy, które coraz bardziej zyskują na popularności. Cegła Yukon przypadnie do gustu właśnie tym, którzy cenią sobie wysokie parametry techniczne klinkieru i skłaniają się ku współczesnym trendom stylizacyjnym. Charakterystycznym elementem cegły jest jej struktura pełna drobnych, ledwie zauważalnych rys i ciekawa barwa, na którą składają się odcienie szarości. Cegła Yukon oferowana jest w dwóch formatach, dzięki czemu jeszcze lepiej można podkreślić współczesny charakter budynku, na przykład uwydatnić proste linie czy uwypuklić rytmiczne podziały elewacji.

Oprócz najczęściej spotykanego formatu NF (240x115x71mm), cegła Yukon dostępna jest również w formacie wydłużonym LDF (290x90x52mm). Niestandardowy wymiar produktu umożliwia wykonanie interesujących, spójnych z nowoczesną stylistyką aranżacji, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Cegłę, oprócz atrakcyjnej barwy i dwóch formatów, wyróżniają doskonałe parametry techniczne, niska nasiąkliwość, wytrzymałość oraz odporność na działanie warunków atmosferycznych. Zużycie cegieł na metr kwadratowy wynosi ok. 48 sztuk dla formatu NF i ok. 53 sztuki dla formatu LDF. Orientacyjna cena rynkowa netto to ok. 5 zł za sztukę. 

fot. Röben - cegła klinkierowa Yukon fot. Röben - cegła klinkierowa Yukon

 


Autor: BONITAS