Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
BAUMIT PROPLUS - Zaprawa klejowa na 5+

Baumit ProPlusMontaż terakoty czy gresu, z uwagi na niską nasiąkliwość tych materiałów, wymaga zastosowania odpowiedniego kleju. Należy zatem wybrać zaprawę, która dobrze wiązać będzie płytkę z podłożem. Firma Baumit propnouje wykonawcom nową, ulepszoną zaprawę klejową Baumit ProPlus. Specjalnie skomponowany skład mieszanki powoduje, że jest to produkt szczególnie polecany do klejenia gresu i terakoty.

Podczas montażu płytek gresowych i terakoty wykonawcy mają do dyspozycji wiele materiałów. W przypadku tego rodzaju okładziny zaleca się stosowanie zapraw klejących na bazie cementu z dodatkiem składników chemicznych, które zwiększają elastyczność masy. Firma Baumit oferuje ulepszoną zaprawę klejową Baumit ProPlus, która pozwala wykonać okładzinę ceramiczną o wysokich parametrach. Klej ten jest szczególnie polecany do mocowania twardych płytek małego i średniego formatu o niskiej nasiąkliwości. Zaprawa jest wodo i mrozoodporna, dlatego też może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz budynku. Baumit ProPlus stanowi mieszankę tiksotropową, dzięki czemu redukuje spływ kleju, zapobiegając zsuwaniu się płytek z powierzchni pionowych. Właściwości te umożliwiają montaż płytek na powierzchniach pionowych od góry.

Płytki gresowe i terakotę montuje się w miejscach o zwiększonych obciążeniach mechanicznych i termicznych. Ważne jest zatem, aby zaprawa klejąca gwarantowała pełne przyleganie płytek do podłoża na całej powierzchni. Baumit ProPlus charakteryzuje wydłużony czas otwarty, który umożliwia wykonawcy dokonywanie korekt ułożenia. Zaletą nowego kleju jest również hydrauliczne wiązanie, które pozwala na chodzenie po podłodze już 24 godziny po montażu, dzięki czemu prace posadzkarskie nie powodują niedogodności dla mieszkańców i umożliwiają skrócenie czasu wykonania okładziny do niezbędnego minimum.

 

Zachęcamy do zapoznania się z kartą katalogową zaprawy klejącej Baumit Proplus.

Autor: Baumit Sp. z o.o.